Odzież techniczna

Odzież techniczna

Odzież termoaktywna bądź bielizna termoaktywna to specyficzny rodzaj odzieży, który pomaga zachować stałą temperaturę ciała, chroni przed zimnem oraz wychłodzeniem organizmu.

Bielizna termoaktywna zapewnia odpowiedni poziom izolacji cieplnej przy jednoczesnym wysokim poziomie wentylacji. Bielizna termoaktywna wytwarzana jest ze specjalnych materiałów – poliamidów, polipropylenów, a także specyficznego typu wełny (wełny merynosów) oraz innych dodatków (m.in. jonów srebra), dzięki którym może spełniać wyżej przytoczone funkcje. Ten typ odzieży doskonale sprawdza się w przypadku osób szczególnie aktywnych i to niezależnie od temperatur, w których przychodzi im ćwiczyć. Bielizna termoaktywna nie grzeje, a jedynie utrzymuje ciepło wytwarzane przez ludzki organizm – jego nadmiar odprowadzany jest na zewnątrz, a zewnętrzny chłód zatrzymywany jest przez wierzchnią warstwę materiału.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem narciarskim, gdzie znajdziesz wszelkie informację JAK POPRAWNIE DOBRAĆ BIELIZNĘ TERMOAKTYWNĄ?