Buty narciarskie damskie

Buty narciarskie damskie

BUTY NARCIARSKIE DAMSKIE W SKI24.PL

Buty narciarskie to najważniejszy element w narciarstwie alpejskim, dlatego tak ważne jest, żeby były właściwie dobrane.

Wiele renomowanych marek takich jak np. AtomicSalomonDalbelloRossignol, Head bądź Nordica oferuje buty narciarskie dedykowane dla kobiet. Kobiety, które przez lata jeździły w tzw. modelach unisex, wreszcie mogą wybierać w butach, które są w pełni dostosowane do ich potrzeb. Za pierwszy przykład może służyć to, że damskie buty narciarskie mają krótszą cholewkę buta. Dzieje się tak, ponieważ kobiety mają niżej umieszczony mięsień łydki i w ten sposób krótsze buty są dla kobiet po prostu wygodniejsze. Różnice pojawiają się także w tylnej części buta, w której jest mniej miejsca niż w męskich modelach, po to żeby lepiej „trzymać” damską piętę - znacznie węższą niż u mężczyzn. Ze względu na różne aspekty fizyczne, kobiety mają tendencję do odchylania się do tyłu. Żeby zminimalizować ten błąd, producenci zamieszczają nieduże podwyższenia z tyłu cholewki, które wymuszają na narciarce przesunięcie do przodu. Różnice znajdują się jeszcze w ociepleniu butów – ponieważ kobiety marzną szybciej niż mężczyźni, damskie buty posiadają więcej warstw izolacyjnych, chroniących przed zimnem i wilgocią. I na koniec - tak samo jak w pozostałych elementach sprzętu narciarskiego, buty również posiadają szeroką gamę kolorów i grafik, które doskonale wpisują się w kobiece gusta. Proponujemy renomowane marki, takie jak AtomicSalomonDalbelloRossignol, Head bądź Nordica które od lat cieszą zaufaniem klientów.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – z chęcią pomożemy wybrać Ci najlepsze buty na stok bądź sprawdź nasz poradnie – JAK DOBRAĆ POPRAWNIE BUTY NARCIARSKIE.

Przed wyborem rozmiaru, sprawdź dokładnie jak indentyfikowana jest rozmiarówka narciarska.

Zapraszamy do naszego poradnika narciarza - CZYM SĄ POŁÓWKI ROZMIARÓW W BUTACH NARCIARSKICH?