Jak zachęcić dziecko do jazdy na nartach?

Jak zachęcić dziecko do jazdy na nartach?

Jesteś fanem jazdy na nartach i chcesz przekazać swoją pasję dziecku? Sprawdź, jak zachęcić dziecko do jazdy na nartach!

Przede wszystkim najważniejsze to pamiętać, że upodobania i sposoby na spędzanie wolnego czasu nie można nikomu narzucić. Nawet, jeśli kochasz jeździć na narty nie jest to równoznaczne z tym, że Twoje dziecko również tak bardzo polubi ten sport. Dlatego jedyne, co Ci pozostaje to zaprezentowanie go w taki sposób, aby dziecko uznało go za fajny i ciekawy.

Zły sprzęt – gorsze efekty i samopoczucie

Wyobrażasz sobie spędzić czas na stoku w niewygodnych butach lub przemakającej kurtce? Nikt nie powie, że byłby to dobry pomysł na zabawę. Dlatego pierwszym i najważniejszym krokiem jest dobór nie tylko odpowiedniego sprzętu narciarskiego dla dziecka, ale przede wszystkim właściwej odzieży, która zapewni mu komfort i ciepło.

Żadne dziecko nie zgodzi się wyjść ponownie na stok, jeśli przemarznie i będą bolały je stopy.

Postaw na znane postacie

Twoje dziecko spędza czas przy komputerze? Kup mu grę związaną ze sportami zimowymi, pokazuj ewolucje narciarzy i snowboardzistów. W ten sposób zaszczepisz w nim chęć dorównania swojemu idolowi – nie ma większego znaczenia czy będzie to polski czy zagraniczny zawodnik. Wystarczy włączyć youtube i pokazać dziecku, jakich wyczynów dokonują zimowi sportowcy.

Zacznij od zabaw

Nie każdy lubi spędzać czas na zimnym powietrzu, zwłaszcza jeśli ma tylko uczyć się podstaw jazdy na nartach. Zanim zaprowadzisz dziecko do szkółki narciarskiej poświęć chwilę czasu na zwykłe zabawy w śniegu – śnieżki, zjazdy z górek czy zwykłe bieganie po śniegu obudzi w dziecku chęć do zaangażowania się i poznawania nowych rzeczy. Nie oczekuj też od dziecka spędzającego czas wyłącznie przed komputerem lub telewizorem, że nagle zechce biegać i aktywnie spędzać czas.

Dlatego tak ważne jest budowanie w dziecku chęci do ruchu, sportu i aktywności. Jeśli dotychczas tego nie robiłeś postaraj się zacząć właśnie od prostych i niewymagających zabaw.

Niezbędne będą: nieprzemakalne rękawice i kurtki, czapki, spodnie, bielizna termoaktywna i buty.

Kupuj sprzęt przeznaczony dla dzieci

Jest on nie tylko dopasowany do budowy i potrzeb Twojego dziecka, ale przede wszystkim został specjalnie dla niego zaprojektowany pod kątem graficznym. Ulubiona kreskówka z bajki na kasku czy nartach? Narty dla małej księżniczki? Nie ma żadnego problemu w znalezieniu takiego wzoru. Pamiętać jednak trzeba, że to parametry techniczne są najważniejsze.

Wybierz kilka par nart lub sztuk kasków i pozwól podjąć decyzję dziecku. Oczywiście wśród modeli wcześniej wyselekcjonowanych przez Ciebie.

Nauka na sucho

Jeśli masz już sprzęt, ale do wyjazdu zostało kilka miesięcy pozwól dziecku przymierzyć sprzęt i poćwiczyć w salonie. Pokaż jak przyjąć narciarską postawę, wytłumacz na czym polega hamowanie i skręcenie. Dziecko przyzwyczai się do sztywności obuwia i zapali się w nim chęć do rozpoczęcia przygody z nartami w momencie, kiedy będzie mogło przećwiczyć jazdę już na śniegu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat doboru nart dla dzieci? Wystarczy do nas napisać lub zadzwonić – eksperci ski24.pl czekają.

Napisz odpowiedź