CO SPAKOWAĆ NA WYJAZD NARCIARSKI?

CO SPAKOWAĆ NA WYJAZD NARCIARSKI?

Urlop narciarski planujemy zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem. Wcześniej kompletujemy niezbędny sprzęt, oddajemy narty do serwisu, robimy przegląd odzieży. Niezależnie czy jedziemy na zorganizowany wyjazd z biurem podróży czy wybieramy samodzielną podróż są rzeczy, mniej i bardziej oczywiste, które przydają się na nartach. Warto więc o nich pamiętać i spakować do torby, by cieszyć się świetnym urlopem!

1. SPRZĘT NARCIARSKI

Oczywiście w podstawowym ekwipunku narciarza powinien znaleźć się sprzęt narciarski.

narty

buty narciarskie

kije narciarskie

kask narciarski

gogle

pokrowiec na narty      pokrowiec na buty

2. STRÓJ NARCIARSKI

Nasza główna garderoba podczas zimowego wypadu na narty powinna być wygodna i ciepła. W górach warunki pogodowe mogą szybko się zmieniać, dlatego powinniśmy być przygotowani zarówno na siarczysty mróz jak i lekki mrozik skąpany w zimowym słońcu. Niezbędne są:

- kurtka narciarska

- spodnie narciarskie

bielizna termoaktywna (koszulka, kalesony)

- polar lub ciepła, techniczna bluza

skarpety narciarskie

rękawice narciarskie – jeśli posiadamy warto zabrać ze sobą dwie pary, najlepiej o różnej grubości.

kominiarka lub chusta na szyje

bielizna termoaktywna     kalesony narciarskie     skarpety narciarskie

3. SPRZĘT DO SAMODZIELNEGO SERWISOWANIA NART

Jeśli chcemy w pełni wykorzystać potencjał naszego sprzętu i ośrodka narciarskiego, do którego się wybieramy niezbędny jest sprzęt do serwisowania nart. Po świeżym opadzie śnieg będzie przyklejał się do nienasmarowanych nart lub po prostu narty będą zbyt wolne na stoku. Jeśli posiadamy profesjonalne żelazko zabierzmy je razem z woskiem na różne warunki śniegowe, szczotkę i cyklinę. Jeśli to dla Was zbyt pracochłonne zawsze można skorzystać ze smaru instant, który szybko i łatwo się rozprowadza.

smar narciarski instant     

4. GRZAŁKI DO BUTÓW NARCIARSKICH

Gdy nie ma mrozu śnieg staje się mokry i ciężki i może okazać się, że przez skorupę butów przedostanie się woda. Grzałki sprawdzą się świetnie jako osuszacz i dodatkowo uprzyjemnią poranne zakładanie, ciepłych i suchych butów.

grzałki do butów narciarskich

5. KREM Z FILTREM

W wysokich górach należy pamiętać o odpowiedniej ochronie skóry i oczu przed promieniowaniem. Nawet jeśli nie ma typowej „lampy” słońce przenika przez chmury i odbija się od śniegu. Brak skutecznej ochrony może skończyć się poparzeniem skóry i problemami ze wzrokiem. Używajmy więc tłustych kremów z wysokim filtrem oraz pomadki do ust.

krem zimowy na narty

6. OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

Podobnie jak krem z filtrem okulary blokują szkodliwe promieniowanie UV. Przydadzą się zarówno do jazdy w słoneczne dni jak i chwilowej przerwy na stoku.

okulary przeciwsłoneczne

7. MAŁY PLECAK

Mały plecaczek przyda się do codziennego użytkowania na stoku. Można w nim schować napój, słodkie przekąski, okulary przeciwsłoneczne czy rękawiczki na zmianę.

plecak na narty

8. APTECZKA

Nikt tego nie lubi ale niestety podczas urlopu urazy i przeciążenia mogą pokrzyżować nam plany. Warto więc zaopatrzyć się w apteczkę z podstawowymi lekami. Przydadzą się przede wszystkim maści na bolące i przeciążone wysiłkiem mięśnie oraz środki opatrunkowe w przypadku otarć.

apteczka na narty

9. UBEZPIECZENIE

Przezorny zawsze ubezpieczony… Pamiętajcie, żeby wyjeżdżając na narty wykupić dodatkowe ubezpieczenie, zwłaszcza jeśli lubicie jazdę poza trasą czy w snowparku.

wypadek na nartach

10. DOKUMENTY

Dowód osobisty lub paszport to niezbędnik w zagranicznych podróżach. W dobie otwartych granic, kiedy tak rzadko spotykane są kontrole łatwo zapomnieć o wymaganych dokumentach.

na narty

1 komentarz

  1. Polisy dla narciarzy
    Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to bardzo polecam tę stronę z porównywarką. Jest dedykowana dla narciarzy :) https://www.polisanarciarska.pl
    Tomek,

Napisz odpowiedź