RANKING NART SLALOMOWYCH DLA ZAAWANSOWANYCH NARCIARZY

RANKING NART SLALOMOWYCH DLA ZAAWANSOWANYCH NARCIARZY

Narciarstwo to dyscyplina sportowa, w której właściwie dobrany sprzęt stanowi jeden z ważniejszych elementów w przygotowaniach do jazdy. Jego prawidłowy dobór zapewnia bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko kontuzji ale przede wszystkim umożliwia komfortową i przyjemną jazdę. Narty slalomowe to sprzęt stworzony z myślą o narciarzach, którzy kochają techniczne zjazdy i wyzwania stawiane przez trasy slalomowe. Charakteryzują się one krótszą długością, co pozwala na łatwiejsze prowadzenie i precyzyjne kierowanie podczas wykonywania skrętów. Dzięki swojej konstrukcji narty slalomowe doskonale sprawdzają się na trasach, gdzie każdy skręt i zmiana kierunku wymaga szybkości, kontroli i doskonałego przekazywania mocy na krawędzie nart.

Wybraliśmy dla Was 6 najciekawszych modeli z naszej oferty. Przy ocenie nart braliśmy pod uwagę zarówno ich osiągi na stoku, jak i jakość wykonania, wygodę oraz nowoczesne technologie, które wpływają na jakość jazdy.

1. NARTY SLALOMOWE SALOMON S/RACE SL 10 2024 + WIĄZANIA SALOMON M12 BLACK z GRIP WALK

Narty SALOMON S/RACE SL10 to model stworzony dla doświadczonych narciarzy, którzy poszukują wyjątkowej precyzji i wysokich osiągów na stoku. Kulminacja zaawansowanych technologii i innowacji pozwala na osiągnięcie pełnej kontroli nad nartami w dynamicznych i wymagających warunkach slalomowych.

Narta Salomon S/RACE SL o profilu 100% camber wykonana została z drewna topoli, dzięki czemu jest relatywnie lekka i bardzo elastyczna. Uczucie wysokiej sprężystości z niską wagą gwarantuje agresję w skręcie na najwyższym poziomie sportu amatorskiego. Nie obawiajcie się jednak - mimo swojej dynamiki narty mają zarazem wysoką tolerancję na błędy narciarza :)

Za dobry docisk nart SALOMON S/RACE oprócz twoich nóg odpowiada technologia BLADE czyli połączenie elastycznych wkładek polimerowych z warstwą tytanu w konstrukcji rdzenia narty w przedniej i tylnej części. Tytanowe wzmocnienia zapewniają optymalny flex, a dosztywniony rdzeń drewniany gwarantuje fantastyczne trzymanie krawędzi, wysoką precyzję sterowania i solidne odbicie przy przechodzeniu ze skrętu w skręt.

Barwy kolekcji Salomon S/RACE sprawią, że będziesz mógł poczuć się jak zawodnik w Pucharze Świata!

Narty slalomowe SALOMON S/RACE SL 10 2024 + wiązania SALOMON M12 black z GRIP WALK

2. NARTY SLALOMOWE HEAD WORLDCUP REBELS E-SL + WIĄZANIA HEAD FREEFLEX 11 2022

Narty HEAD WC Rebels e-SL to sportowe slalomki dedykowane zaawansowanym narciarzom. Stworzone w zgodzie z filozofią nart zawodniczych FIS, czyli mocnym taliowaniem oraz ciasnym promieniem skrętu. Rebelsy są idealne do wycinania krótkich, głębokich skrętów i dynamicznej, agresywnej jazdy. Najlepiej ich właściwości odczujesz na dobrze przygotowanych trasach, gdzie będą doskonale trzymać krawędzie nawet na twardym, oblodzonym podłożu, gwarantując pewną i dynamiczną jazdę.

Narty HEAD WORLDCUP Rebels e-SL posiadają drewniany rdzeń, który odpowiada za świetną kontrolę i precyzję przekazywanych sił na narty. Do produkcji nart użyto GRAPHENE czyli najlżejszy a zarazem najmocniejszy materiał. Umieszczony w środkowej części narty pozwala na zmniejszenie grubości w tej części i przeniesienie większej ilości materiału na końce narty, co pozwala na harmonijne wygięcie, łatwiejsze zakrawędziowanie i szybszą zmianę krawędzi.

Za sztywność i szybkość nart odpowiada konstrukcja WORLDCUP Sandwich, w której laminowany rdzeń drewniany został ściśnięty przez fenolowe ściany boczne i podwójną tytanową warstwę. Dzięki FULL SIDEWALL czyli w pełni utwardzonym ścianom bocznym Rebelsy gwarantują precyzję manewrowania nawet przy osiąganiu dużych prędkości.

Technologia EMC – Energy Management Circuit – zapewnia tłumienie wibracji na najwyższym poziomie. System EMC wykorzystuje energię elektryczną i redukuje negatywne wibracje harmonizując narty. Mniejsze wibracje to bardziej stabilne narty i lepsze trzymanie na śniegu.

Narty slalomowe HEAD WORLDCUP REBELS E-SL + wiązanie HEAD FREEFLEX 11 2022

3. NARTY SLALOMOWE ROSSIGNOL HERO ATHLETE SL+ WIĄZANIA LOOK SPX 10 2022

Rossignol Hero Athlete SL 2022 to kolejna propozycja nart dla doświadczonych narciarzy ze sportowym zacięciem. Dzięki gwiazdom narciarskiego Pucharu Świata FIS WorldCup tj. Federica Brignone, Tessa Worley czy Loic Meillard Rossignol z roku na rok zyskuje na popularności. Mocne taliowanie oraz ciasny, slalomowy promień skrętu spełni wymagania narciarzy szukających agresywnej i dynamicznej jazdy.

Narty Rossignol Hero Athlete SL zostały skonstruowane w oparciu o konstrukcję Pucharu Świata - Ash Wood Core. Jest to sandwich’owa konstrukcja z pionowo laminowanym drewnianym rdzeniem w połączeniu ze ścianami z włókna szklanego wzmocnionego tytanem. Tego typu ułożenie poszczególnych warstw gwarantuje większą kontrolę i precyzyjniejszy przekaz sił sterujących nadając nartom wyścigowego charakteru.

Technologia LCT – Line Control Technology to centralnie umieszczona, solidna konstrukcja położona wzdłuż całej długości nart, złożona z szyny i specjalnych gum otulających w celu jak najlepszego absorbowania wszelkich wibracji i tłumienia drgań.

Narty slalomowe ROSSIGNOL HERO ATHLETE SL+ wiązania LOOK SPX 10 2022

4. NARTY SLALOMOWE VOLKL RACETIGER SL UVO + WIĄZANIA MARKER RMOTION2 12 Z GRIP WALK 2022

Narty slalomowe Volkl Racetiger SL UVO to najwyższy model kolekcji slalomowej na sezon 2022 z grupy Race i zwycięzca austriackiego World Ski Test. Racetiger’y zadedykowane są zaawansowanym narciarzom, którzy preferują jazdę krótkim i głębokim ciętym skrętem slalomowym. Dzięki małemu promieniowi skrętu (12.6 m przy długości 165m) narty umożliwiają jazdę na pełnej krawędzi już przy umiarkowanej prędkości przy bardzo dynamicznej zmianie krawędzi.

Model Volkl Racetiger SL UVO został wykonany w oparciu o konstrukcję Sandwich. Nowoczesna konstrukcja z pionowo laminowanym, drewnianym rdzeniem od góry i dołu, ściśnięta tytanowymi warstwami dosztywniającymi. Takie ułożenie poszczególnych warstw gwarantuje większą kontrolę i precyzyjniejszy przekaz sił sterujących nadając narcie wyścigowego charakteru. Speedwall wspierany jest dodatkowo tzw. ”wewnętrznym sidewallem”, wykonanym z twardszego drewna. Dzięki temu odciążoną, środkową część rdzenia wykonano z lżejszego drewna, zmniejszając tym samym wagę narty. Odpowiada on za precyzyjny przekaz sił sterujących, zwiększa stabilność podczas agresywnej jazdy, a także zapewnia maksymalną kontrolę.

Charakterystyczny dla Racetigerów system UVO 3D odpowiada za tłumienie drgań i dodaje stabilności przy dużych prędkościach. Umieszczony na dziobach nart system UVO tłumi drgania wielokierunkowo. Poziome tłumienie drgań zwiększa docisk dziobu narty i daje możliwość szybszej i bardziej precyzyjnej jazdy. Zaś pionowe tłumienie redukuje wibracje i nadaje nowy poziom niezawodności w czasie jazdy na krawędzi.

Narty slalomowe VOLKL RACETIGER SL UVO + wiązanie MARKER RMOTION2 12 z GRIP WALK 2022

5. NARTY SLALOMOWE ATOMIC REDSTER S7 + WIĄZANIA ATOMIC EM12 z GRIP WALK 2022

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć nart od legendarnego producenta Atomic, niezmiennie kojarzonego z takimi gwiazdami jak Mikaela Schiffrin i Aleksander Aamondt Kilde! Narty slalomowe Atomic Redster S7 to najbardziej wszechstronna i uniwersalna narta i coroczny bestseller!

Narty Atomic Redster S7 należą do grupy RACE ale są jej łatwiejsza alternatywą. Jeśli szukasz nart do codziennej jazdy na stoku ale masz ducha rywalizacji i sportowe zacięcie S7 będzie idealnym wyborem! Stworzone zostały w oparciu o budowę nart zawodniczych FIS – POWER WOODCORE z taliowaniem o charakterystyce krótkiego slalomowego skrętu. Współczesna konstrukcja sandwich z pionowo laminowanym, drewnianym rdzeniem, wykonanym z dwóch gatunków drewna - twardego jesionu i lekkiej, sprężystej topoli - tworzy bardzo sztywną kombinację zapewniającą trwałość oraz stabilność przy wysokich prędkościach. Tytanowe wzmocnienia Titanium Powered, gwarantują optymalny, poprzeczny flex i umożliwiają lepszą dystrybucję elastyczności. W pełni utwardzone ściany boczne nart zapewniają mocne trzymanie na krawędzi i precyzję w wykonywanych skrętach nawet przy bardzo wysokiej prędkości.

Narty slalomowe ATOMIC REDSTER S7 + wiązanie ATOMIC EM12 z GRIP WALK 2022

6. NARTY SLALOMOWE HEAD SUPERSHAPE E-MAGNUM + WIĄZANIA HEAD PRD 12 Z GRIP WALK 2023

Ranking nart slalomowych kończy model Head Supershape e-Magnum. To propozycja z sezonu narciarskiego 2023 dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy, którzy lubią dynamiczną jazdę po przygotowanych trasach ale jednocześnie oczekują łatwego prowadzenia. Dzięki 10% rockerowi wchodzenia w skręt staje się prostsze i przyjemniejsze, a 90% camber stabilnie utrzyma nawet podczas szybszej jazdy.

Oczywiście w narcie Head Supershape e-Magnum nie mogło zabraknąć technologii GRAPHENE. Najlżejszy i zarazem najmocniejszy materiał wspiera drewnianą konstrukcję nart. Graphene umieszczony w środkowej części nart, pozwala na zmniejszenie grubości w tej części i przeniesienie większej ilości materiału na końce narty,. Przekłada się to na harmonijne wygięcie, łatwiejsze zakrawędziowanie i szybką zmianę krawędzi. Technologia tłumienia drgań EMC wykorzystuje energię elektryczną i redukuje negatywne wibracje stabilizując narty. Spiekany ślizg UHM C ze strukturą Race RD zapewnia najwyższą jakość oraz najwyższe prędkości.

Narty slalomowe HEAD SUPERSHAPE E-MAGNUM + wiązanie HEAD PRD 12 z GRIP WALK 2023

Mamy nadzieję, ze ułatwiliśmy Ci wybór Twoich nowych nart! Jeśli masz pytania lub chcesz ofertę dostosowaną do swoich potrzeb i umiejętności zapraszamy do kontaktu email: info@ski24.pl