- Obniżka
- 400,00 zł - obniżka od ceny katalogowej

HEAD EDGE LYT 90 przy regulowanej sztywności flex na poziomie 80-90 to buty narciarskie dedykowane początkującym oraz średnio-zaawansowanym narciarzom.
Model idealnie wpasowują się w kryteria wymagających Panów ze standardowymi oraz szerszymi stopami.
EDGE LYT posiada skorupę o szerokości 102 mm dla rozmiaru samplowego 26,5 ze zwiększoną ilością miejsca na palce.
Podążając zgodnie z najnowszymi standardami - model HEAD EDGE 90 został wyposażony w zaokrąglone podeszwy GRIP WALK ułatwiające chodzenie.
.
EDGE LYT 90 został uzbrojony w regulację flexu - Flex Tuning w zakresie sztywności 80 – 90 - mechanizm śrubowy umieszczony w pionowej osi tyłu cholewki, który łączy ją z dolną częścią skorupy.
W celu zmniejszenia wartości flex, należy wykręcić śrubę obrócić zapadkę i tym sposobem zwiększamy sztywność buta.
Idealne rozwiązanie dla narciarek nastawionych na zwiększanie swoich umiejętności narciarskich.
.
Podążając za trendami i rozwijaniem możliwości butów pod kątem komfortu chodzenia EDGE LYT został wyposażony w podeszwy GRIP WALK.
Podeszwy GripWalk zapewniają lepszą przyczepność, doskonały komfort chodzenia i doskonale współpracują z każdym wiązaniem narciarskim z opcją GripWalk.
Przed zakupem upewnij się czy twoje wiązanie narciarskie posiada opcję GRIP WALK. Jeśli nie? – but nie będzie pasował.
.
Dla uzyskania pełnego komfortu i przede wszystkim precyzji ciasnego dopasowania, zaleca się zamówienie butów o długości wkładki o 0,5 cm większej od długości stopy zmierzonej w centymetrach.
Więcej informacji o tym jak prawidłowo dopasować buty narciarskie znajdą Państwo pod poniższym linkiem:
W JAKI SPOSÓB DOBRAĆ ODPOWIEDNIO BUTA NARCIARSKIEGO?
.
ZASTANAWIASZ SIĘ CZY WYBRAĆ ROZMIAR 26.0 czy 26.5? JAKA TO RÓŻNICA?
Jeśli nie masz pewności jaki rozmiar dobrać, sprawdź nasz poradnik narciarski i temat: CZYM SĄ POŁÓWKI ROZMIARÓW W BUTACH NARCIARSKICH?
.
26.5/26.0 = 102 mm;
27.5/27.0 = 104 mm;
28.5/28.0 = 106 mm;
29.5/29.0 = 108 mm
Head jest producentem sprzętu i odzieży sportowej, znany przede wszystkim z produkcji nart alpejskich. Marka powstała z połączenia kilku wcześniej niezależnych firm, do których należy Head Ski Company. Została założona w 1950 roku przez Howard'a Head'a. Aktualnie Head jest jednym z liderów na rynku narciarskim, a sprzęt narciarski tej marki charakteryzuje się niezwykłą jakością. Head wspiera najlepszych zawodników narciarskich z alpejskiego Pucharu Świata FIS. Do ich teamu Race Head Rebels należą między innymi zawodnicy: Wendy Holdener, Lara Gut-Behrami, Alexis Pinturault, Vincent Kriechmayer, Beat Feuz. Dodatkowo firma działa w tematyce freestylowej, a do ich teamu Freeski należą: Christian Allen, Richard Amacker, Aaron Blunck i James Heim. Head jest producentem doskonałych butów narciarskich, dedykowanych kobietom, jak i mężczyznom na różnym poziomie zaawansowania.
Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.
Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).
Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.
Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.
Bądź pierwszym, który napisze recenzję !