Kije narciarskie to bardzo ważny (aczkolwiek bagatelizowany) element sprzętu narciarskiego, którego brak powoduje złe nawyki podczas jazdy. Kijki służą przede wszystkim do zachowania równowagi oraz utrzymywania właściwej postawy - dzięki nim automatycznie prostujemy plecy, a ręce trzymamy bliżej ciała. Są również niezastąpioną pomocą na płaskich powierzchniach, gdzie umożliwiają odpychanie.

CZY DŁUGOŚĆ KIJÓW NARCIARSKICH JEST AŻ TAK WAŻNA?

Za krótkie kije sprawiają, że (podczas skręcania) niepotrzebnie schylamy się i kierujemy tułów do przodu. Z kolei zbyt długie są odpowiedzialne za nadmierne prostowanie się i odchylanie do tyłu – w ten sposób narciarz próbuje kompensować ich długość. Tylko właściwie dopasowana długość kijów zagwarantuje zrównoważoną pozycję.


W JAKI SPOSÓB DOBRAĆ WŁAŚCIWĄ DŁUGOŚĆ KIJÓW NARCIARSKICH?

  • Obróć kijek tak aby jego rączka opierała się o ziemię. Następnie stań prosto i chwyć go bezpośrednio pod talerzykiem. Jeżeli przedramię z ramieniem (trzymanym równolegle do ciała) utworzyły kąt prosty, to znaczy, że długość kijka jest odpowiednia.
  • Jeżeli planujesz zakup przez internet, zalecamy następującą metodę obliczania długości: wzrost należy pomnożyć przez 0,7 i wynik zaokrąglić do pełnych 5 cm (np. 163 cm x 0,7 = 114 cm, czyli właściwa długość kijka to 115 cm).


PEŁNA OFERTA KIJÓW NARCIARSKICH W NASZYM SKLEPIE:

13465756.jpg