• Obniżka
  • Oszczędź 600,00 zł
Narty damskie Völkl FAIR 7.4 + Marker FDT 10.0 z GRIP WALK
Kod produktu: 916-00743

Narty Völkl FLAIR 7.4 + Marker FDT 10.0 z GRIP WALK

VÖLKL
1 499,00 zł
899,00 zł Oszczędź 600,00 zł
Długość (cm)
Darmowy montaż wiązań
Ilość
Skontaktuj się ze sprzedawcą

Styl Jazdy: allround
Sezon: 2018/2019
Płeć: kobieta
Wiązanie: MARKER FDT 10.0 z GRIP WALK
Zakres wiązań (mm): 260 - 388
Rocker: TIP ROCKER - 10%
Rdzeń narty: Full Sensor Woodcore - rdzeń drewniany
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

NARTY DAMSKIE VÖLKL FLAIR 7.4 Z WIĄZANIAMI MARKER FDT TP 10 z GRIP WALK

Narty Völkl Flair 7.4 dedykowane są średnio zaawansowanym kobietom, które poszukują nart uniwersalnych: na wszystkie warunki, które mogą pojawić się na trasie.

Narty Flair są łatwe w prowadzeniu, a dzięki parametrom taliowania – także bardzo skrętne.

.

FULL SENSOR WOODCORE - RDZEŃ DREWNIANY

Narty posiadają Full Sensor Woodcore, czyli pionowo laminowany drewniany rdzeń, umieszczony na całej długości desek. Dzięki tej konstrukcji narty uzyskują większą sztywność a zarazem sprężystość, co z kolei pozwala na precyzyjniejszy przekaz sił sterujących, lepsze trzymanie krawędzi oraz zachowanie większej stabilności podczas szybkiej i agresywnej jazdy.

.

TECHNOLOGIA PROGRESSIVE

Technologia Progressive pozwala nartom adaptować się do wzrastających umiejętności technicznych narciarza: zmieniony profil dziobów ułatwia manewrowanie początkującym, którzy jeżdżą głównie na płaskich nartach, natomiast podczas jazdy na krawędziach (już przy większych umiejętnościach) i mocniejszym wygięciu narty, wydłuża się linia kontaktu ze śniegiem. Narty zachowują stabilność, mimo wzrostu prędkości.

.

TIP ROCKER - PROFIL NARTY Z 10% ROCKEREM

Narty Völkl Flair 7.4 posiadają profil Tip Rocker, gdzie dzioby zostały podniesione o 10%. Taki profil sprawia, że narty łatwiej inicjują skręt i lepiej zachowują się na miękkich, rozjeżdżonych trasach. Na pozostałej długości narty zastosowano Camber, który z kolei zapewnia mocne trzymanie krawędzi na twardym śniegu.

.

WIĄZANIA NARCIARSKIE MARKER FDT TP 10

Narty Völkl Flair 7.4 zestawiono z wiązaniami Marker FDT TP 10, które montowane są na płycie, umożliwiającej ustawienie wiązań do butów narciarskich w zakresie 260 – 388 mm. Takie dopasowanie do butów nie wymaga jakichkolwiek narzędzi i można je wykonać na stoku.

Wiązania z technologią Grip Walk (jeżeli posiadasz buty narciarskie bez systemu Grip Walk, a kupujesz wiązania z taką technologią, to cały zestaw dalej będzie ze sobą kompatybilny).

.

DOBÓR DŁUGOŚCI NART VÖLKL FLAIR 7.4

W celu łatwego i komfortowego prowadzenia nart, proponujemy dobór długości nart do brody (od wzrostu narciarki odejmujemy 20 – 15 cm). W przypadku narciarek o wysokich umiejętnościach lub większej wadze, zalecamy wybór długości do nosa – wówczas od wzrostu należy odjąć 10 cm. Więcej o tym jak prawidłowo dobrać długość nart, pod poniższym linkiem:

.

JAK DOPASOWAĆ DŁUGOŚĆ NART DO WZROSTU?

 

.

PARAMETRY TALIOWANIA NART VÖLKL FLAIR 7.4

Długość narty [cm]

135

142

149

156

163

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szerokość dziobu [mm]

118.0

118.0

118.0

118.0

118.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szerokość po butem [mm]

74.0

74.0

74.0

74.0

74.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szerokość tyłu narty [mm]

103.0

103.0

103.0

103.0

103.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Promień skrętu [m]

9,5

10,8

12,2

13,1

14,5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dane techniczne

Sezon
2018/2019
Styl Jazdy
allround
Płeć
kobieta
DIN (Skala Z)
3 - 10
Rocker
TIP ROCKER - 10%
Wiązanie
MARKER FDT 10.0 z GRIP WALK
Jednostka
para
Zakres wiązań (mm)
260 - 388
Płyta
tak
Rdzeń narty
Full Sensor Woodcore - rdzeń drewniany
isbn
Narty Voelkl FLAIR 7.4 WHITE/BLK 163 w/FDT-PL 119535+Marker FDT TP 10 80MM BLACK/WHITE 6562S1MC

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Völkl to niemiecka marka, znana przede wszystkim z produkcji sprzętu narciarskiego. Powstała w 1923 roku za sprawą Georga Völkla, który wraz z synem zajął się produkcją nart. Firma od początku była otwarta na zmiany i często wychodziła naprzód z innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak: skonstruowanie modelu Renntiger (w całości wykonanego z metalu), zastosowanie w konstrukcji nart włókien węglowych, utworzenie serii „P” – nart precyzyjnie dopasowanych do biomechaniki człowieka, czy wprowadzenie serii nart carvingowych. W 1997 roku marka Völkl rozpoczęła również sprzedaż swoich desek snowboardowych, a z czasem także ubrań i wiązań narciarskich Motion, które są zintegrowane z nartami. Liczne sukcesy firmy przyczyniły się do jej dużej popularności, także na arenie międzynarodowej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej