• Obniżka
  • Oszczędź 1 050,00 zł
ZESTAW - Narty SkiTouringowe / Touringowe VOLKL RISE 84 + wiązania pinowe  MARKER ALPINIST + FOKA VOLKL RISE smart clip
Kod produktu: 916-01239

ZESTAW - Narty SkiTourowe / Touringowe VOLKL RISE 84 + wiązania pinowe MARKER ALPINIST 10 + FOKA VOLKL RISE smart clip

VOLKL
4 499,00 zł
3 449,00 zł Oszczędź 1 050,00 zł
Długość (cm)
  • 178
Darmowy montaż wiązań
Ilość
Ostatnia sztuka w magazynie

Styl Jazdy: SKI TOUR / FREERIDE
Sezon: 2020/2021
Płeć: Unisex
Wiązanie narciarskie w zestawie: PINOWE MARKER ALPINIST 10 DEMO
Zakres rozstawu wiązań (mm): -
Płyta pod wiązaniem: tak
Technologie: SMART SKINCLIP – KOMFORTOWY SYSTEM MOCOWANIA FOK
DIN wiązań (skala siły wypięcia): 10
Rocker: TIPROCKER
Rdzeń narty: TOURLITE WOODCOOR – LEKKI RDZEŃ DREWNIANY
Poziom zaawansowania narciarza: zaawansowany
Zawartość zestawu: NARTY VOLKL RISE, WIĄZANIA MARKER ALPINIST10, FOKA VOLKL RISE
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

ZESTAW SKITOURINGOWY – NARTY SKITOURINGOWE VOLKL RISE 84 LIMITED Z WIĄZANIAMI PINOWYMI MARKER ALPINIST 10 DEMO + FOKA VOLKL RISE

Zestaw Skitourowy w skład którego wchodzi narta Volkl RISE 84, dedykowana foka Volkl RISE oraz wiązanie narciarskie pinowe, montowane na dodatkowej płycie pod wiązaniem - Marker ALPINIST 10.

Wyjątkowo lekki zestaw dający ogromne możliwości przy górskim podchodzeniu.

Narta Volkl RISE to model o zdumiewająco niewielkiej masie i jednocześnie bardzo dobrych parametrach zjazdowych.

Lekkie narty skitourowe o wadze 1230 g przy długości 170 cm. Klasyczna konstrukcja camber pod butem zapewniające stabilność i kontrolę podczas zjazdu.

Narta wyposażona w komfortowy system mocowania fok Smart SkinClip, dający możliwość błyskawicznego oraz bardzo wygodnego założenia oraz zdjęcia foki od przodu narty.

.

ELEMENTY KONSTRUKCYJNE NART SKITOUROWYCH VOLKL RISE

.

TOURLITE WOODCOOR – LEKKI RDZEŃ DREWNIANY

Wyjątkowo lekki rdzeń z drewna klejonego opracowany specjalnie z myślą o nartach skiturowych.

Mieszanka odpowiednio dobranego wagowo, drewna topoli, paulowni oraz buku. Drewno topoli zapewnia pożądaną stabilność, natomiast miękkie i lekkie drewno paulowni w środkowej strefie narty dba o elastyczność.

Drewno bukowe zastosowane w obszarze wiązań to dodatkowe wzmocnienie pozwalające na niezawodne utrzymanie śrub wiązania na miejscu.

W centrum rdzenia znajduje się obszar Isocore wykończony metodą frezowania CNC, który dba o maksymalną zwrotność i dynamikę narty.

.

WAGA NART BEZ WIĄZAŃ W STOSUNKU DO DŁUGOŚCI:

170 cm → 1230 g

178 cm → 1290 g

.

Lekki rdzeń skiturowy TOURLITE WOODCOOR

.

SMART SKINCLIP – KOMFORTOWY SYSTEM MOCOWANIA FOK

Opracowany na nowo system Smart Skinclip umożliwia miłośnikom skituringu podjęcie samodzielnej, zależnej od sytuacji decyzji o tym, w którą stronę chcą nałożyć i zdjąć foki.

Na końcu narty zastosowano standardowy zaczep pozwalający na zakładanie i ściąganie fok od tyłu. Dodatkowo fokę można błyskawicznie i wygodnie założyć oraz zdjąć od przodu.

Ta swoboda jest gwarantowana przez elastyczny zaczep, który można z łatwością obsłużyć także w rękawicach.

Odpowiednie zagłębienie w dziobie sprawia, że zaczep ma boczne prowadzenie i jest zabezpieczony przed przypadkowym odczepieniem się narty podczas marszu.

.

System mocowania fok SmartClip

.

FOKA VOLKL RISE 84 SMART SKIN CLIP W ZESTAWIE

Klejowe foki dedykowane do nart Rise 84. Foki wykonane z moheru (70%) i nylonu (30%) dzięki czemu połączono w nich doskonałe właściwości poślizgowe i dużą wytrzymałość.

Foka jest idealnie dopasowana do odpowiadającego modelu narty touringowej RISE. Nowy klej – Smart Glue – zapewnia optymalne trzymanie.

Zamiana bawełny na membranę w środkowej warstwie, pomiędzy włosiem, a materiałem podstawowym, drastycznie zmniejszyło gromadzenie się wilgoci i przywieranie śniegu, co skutkuje również szybszym schnięciem fok.

.

ULTRA LEKKIE WIĄZANIA SKITOUROWE – PINOWE MARKER ALPINIST 10 DEMO

To ultralekkie wiązanie (245 g bez hamulca) oferuje aktywną kompensację długości, gdy narty się zginają i imponujące przeniesienie mocy w dół dzięki 38-milimetrowemu wzorowi wiercenia.

Palce wzmocnione włóknem węglowym zapewniają doskonałą sztywność i są wyposażone w podkładki przeciwoblodzeniowe i zintegrowane elastomery ułatwiające wchodzenie.

Pięta jest wyposażona w pomoc do wspinaczki z kątami 0°, 5° i 9° i można ją szybko i łatwo przełączać między trybami wędrówki / zjazdu.

Kolejną przydatną cechą jest to, że Alpinist umożliwia regulację pięty w zakresie +/- 7,5 mm w celu dopasowania do różnych długości podeszwy/butów.

.

PARAMETRY TALIOWANIA NARTY VOLKL RISE 84

Długość narty [cm]  170 178 `
Szerokość dziobu [mm] 122.0 122.0
Szerokość po butem [mm] 84.0 84.0
Szerokość tyłu narty [mm] 104.0 104.0
Promień skrętu [m] 18,3 20,3

Dane techniczne

Sezon
2020/2021
Styl Jazdy
SKI TOUR / FREERIDE
Płeć
Unisex
DIN wiązań (skala siły wypięcia)
10
Rocker
TIPROCKER
Wiązanie narciarskie w zestawie
PINOWE MARKER ALPINIST 10 DEMO
Technologie
SMART SKINCLIP – KOMFORTOWY SYSTEM MOCOWANIA FOK
Jednostka
para
Zakres rozstawu wiązań (mm)
-
Płyta pod wiązaniem
tak
Rdzeń narty
TOURLITE WOODCOOR – LEKKI RDZEŃ DREWNIANY
Poziom zaawansowania narciarza
zaawansowany
Zawartość zestawu
NARTY VOLKL RISE, WIĄZANIA MARKER ALPINIST10, FOKA VOLKL RISE
ean13
821264734728
isbn
NARTY VOLKL RISE 84 LIMITED FLAT 178 121530+Marker MARKER ALPINIST DEMO 10 90MM BLACK 7734V1MS+Foka Voelkl RISE 84 SMART CLIP 178 159762

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

NIEMIECKI PRODUCENT SPRZĘTU NARCIARSKIEGO VOLKL - NARTY / BUTY NARCIARSKIE / GOGLE / KASKI / AKCESORIA NARCIARSKIE / DESKI SNOWBOARDOWE

Völkl to niemiecka marka, znana przede wszystkim z produkcji sprzętu narciarskiego. Powstała w 1923 roku za sprawą Georga Völkla, który wraz z synem zajął się produkcją nart. Firma od początku była otwarta na zmiany i często wychodziła naprzód z innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak: skonstruowanie modelu Racetiger (w całości wykonanego z metalu), zastosowanie w konstrukcji nart włókien węglowych, utworzenie serii „P” – nart precyzyjnie dopasowanych do biomechaniki człowieka, czy wprowadzenie serii nart carvingowych. W 1997 roku marka Völkl rozpoczęła również sprzedaż swoich desek snowboardowych, a z czasem także ubrań i wiązań narciarskich Vmotion, które są zintegrowane z nartami. Liczne sukcesy firmy przyczyniły się do jej dużej popularności, także na arenie międzynarodowej.

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej