• Obniżka
  • Oszczędź 1 350,00 zł
Kod produktu: 916-00361

Narty Head WorldCup Rebels i.Race + Freeflex Evo 11

HEAD
3 299,00 zł
1 949,00 zł Oszczędź 1 350,00 zł
Długość (cm)
Darmowy montaż wiązań
Ilość
Skontaktuj się ze sprzedawcą

Styl Jazdy: Race
Sezon: 2017/2018
Płeć: mężczyzna
Wiązanie narciarskie w zestawie: Freeflex Evo 11
Technologie: Kers, Graphen
Rocker: nie
Rdzeń narty: Worldcup Sandwich woodcore
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

To propozycja dla średniozaawansowanych oraz zaawansowanych narciarzy, którzy lubią szybką, dynamiczną jazdę po przygotowanych trasach. Worldcup Rebels I.Race marki Head  są niezwykle dynamiczne i nie wybaczające błędów. Zaprojektowane, aby zapewnić doświadczonemu narciarzowi szybką i agresywną jazdę, narty uzbrojone w precyzję i moc racingowej tradycji HEAD. Narty z najwyższej półki, z licznymi innowacjami departamentu Race’owego Head’a.

Model został stworzony w konstrukcji z użyciem technologii Graphen Worldcup Sandwich Cap Construction. Narty posiadają zupełnie nową konstrukcję z powiększoną powierzchnią rdzenia drewnianego. Dzięki lekkiej charakterystyce GrapheneHead zastosował grubszą i szerszą warstwę aluminium, która pokrywa całą nartę i zapewnia bardziej reaktywną i dynamiczną jazdę.

Graphene – umieszczony w części środkowej narty, pozwala na zmniejszenie grubości w tej części i przeniesienie większej ilości materiału na końce narty, co pozwala na harmonijne wygięcie, łatwiejsze zakrawędziowanie i szybką zmianę krawędzi.

Narty Head Rebels I.Race wyposażono w wyjątkowy rdzeń drewniany, ręcznie wykonany przez najlepszych narciarskich inżynierów na świecie. Laminowany pionowo rdzeń drewniany jest ściśnięty przez ultraszybkie fenolowe ściany boczne i najlepszy Titanal. Tworzy to bardzo sztywną kombinację zapewniającą trwałość, stabilność i sportowy charakter. Ideału prowadzenia dopełnia  system dotwardzający nartę KERS. System działający jak turbosprężarka. Kers dostarcza dodatkowej mocy i przyspieszenia poprzez usztywnienie tylnej części narty podczas wyjścia ze skrętu. Efekt: doładowanie katapultujące narciarza w następny skręt. Kers nie wpływa na sztywność poprzeczną narty, ale dodatkowo wzmacnia jej elastyczność wzdłużną. Technologia Kers oparta jest na zupełnie nowym chipie zdolnym do kumulowania energii oraz przechowywania jej aż do właściwego momentu. Włókna piezoelektryczne przekształcają energie kinetyczną w energię elektryczną, która jest magazynowana w zatopionym w narcie chipie. Energia elektryczna jest natychmiastowo uwalniana do odpowiednich części narty, wskazywanych przez specjalne czujniki. Uwolnienie energii w odpowiednim czasie jest automatycznie kontrolowane i skoordynowane. Narty doświadczają maksymalnego wygięcia na końcu skrętu, aktywny microchip uwalnia energię do włókien w tylnej części narty, który natychmiast sztywnieje zwiększając odbicie, które potęguje przyspieszenie w końcowej fazie wyjścia ze skrętu.

Na sportowy charakter Head WC Rebels I.Race ma także wpływ Full Sidewall, czyli w pełni utwardzone sćiany boczne na całej długości krawędzi, gwarantujące precyzję skrętów i manewrowania przy osiąganiu dużych prędkości. 

Head’ach zrezygnowano z zastosowania Rockera w przedniej części narty. Na dzień dzisiejszy Head I.Race stawia na profil Rebel Camber na całej długości narty. Gwarantuje to wybuchowe przyspieszenie i wspaniałe trzymanie krawędzi.

Na uwagę zaawansowanych narciarzy zasługuję również wyjątkowy ślizg UHM C ze strukturą Race. Najwyższa jakość oraz najszybszy ślizg i struktura z możliwych. Technicy, którzy budują narty zawodników World Cup Rebels, używają tych samych materiałów i maszyn do wyprodukowania tych przerażająco szybkich ślizgów i struktury.

Te bardzo szybkie, stabilne i napakowane zawodniczymi technologiami narty Worldcup Rebels i.Race ze swoim średnim promieniem skrętu, zestawione zostały z wiązaniami Head Freeflex Evo 11 z zakresem regulacji od 261 do 372mm. Możliwa regulacja tylnego bezpiecznika za pomocą zwykłego śrubokręta, znajdującego się na każdym stoku.

Proponujemy dobór długości nart w przedziale wysokości od nosa do czoła (od wzrostu narciarza odejmujemy ok. 10-5 cm).

Parametry taliowania dla odpowiednich długości nart:

175  :  123.0/68.0/103.0     R:15,3m
170  :  122.0/68.0/102.0     R:14,4m
165  :  121.0/68.0/101.0     R:13,6m


 

 

               

 

 

 

Dane techniczne

Sezon
2017/2018
Styl Jazdy
Race
Płeć
mężczyzna
Rocker
nie
Wiązanie narciarskie w zestawie
Freeflex Evo 11
Technologie
Kers, Graphen
Rdzeń narty
Worldcup Sandwich woodcore
ean13
726424499090
isbn
NARTY HEAD WC REBELS iRACE RP EVO 14 170 BK/WH 310267+FREEFLEX EVO 11 BR.85 M.BK/WH/FLA.YW 100657

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Head jest producentem sprzętu i odzieży sportowej, znany przede wszystkim z produkcji nart alpejskich. Marka powstała z połączenia kilku wcześniej niezależnych firm, do których należy Head Ski Company. Została założona w 1950 roku przez Howard'a Head'a. Aktualnie Head jest jednym z liderów na rynku narciarskim, a sprzęt tej marki charakteryzuje się niezwykłą jakością. Head wspiera najlepszych zawodników narciarskich. Do ich teamu Race należą: Johan Clarey, Anna Fenninger, Bode Miller, Ted Ligety. Dodatkowo firma działa w tematyce freestylowej, a do ich reamu Freeski należą: Christian Allen, Richard Amacker, Aaron Blunck i James Heim. Head jest producentów doskonałych butów narciarskich, dedykowanych kobietom, jak i mężczyznom na różnym poziomie zaawansowania.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej