• Obniżka
  • Oszczędź 600,00 zł
Narty Rossignol Experience RTL + Tyrolia SX 10
Kod produktu: 916-00537

Narty Rossignol Experience RTL + Tyrolia SX 10

ROSSIGNOL
1 399,00 zł
799,00 zł Oszczędź 600,00 zł
Długość (cm)
Darmowy montaż wiązań
Ilość
Skontaktuj się ze sprzedawcą

Sezon: 2017/2018
Płeć: unisex
Wiązanie: Tyrolia SX 10
Zakres wiązań (mm): 265-370 mm
Technologie: TipRocker
Rocker: 10 %
Rdzeń narty: WoodCore - rdzeń drewniany
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

NARTY ROSSIGNOL EXPERIENCE RTL

Narty Rossignol Experience RTL  z sezonu 2017/2018 to solidne i zarazem precyzyjne deski dedykowane średniozaawansowanym użytkownikom

Rossignole idealne dla narciarzy którzy potrzebują nart wszechstronnych – sprawdzających się na różnych trasach, łatwych w manewrowaniu oraz bardzo skrętnych.

.

TECHNOLOGIE W NARTACH ROSSIGNOL EXPERIENCE RTL

.

WOODCORE – RDZEŃ DREWNIANY

Narty posiadają drewniany rdzeń (Woodcore), który zapewnia większą sztywność (podczas większych szybkości narty nie są aż tak podatne na wibracje) oraz precyzyjniejszy przekaz bezpośrednio na podłoże.

Model  Rossignol Experience RTL jest także mniej podatny na drgania, dzięki warstwowej konstrukcji. 

.

PROFIL POWER TURN ROCKER

Profil Powerturn Rocker - dodatkowo podniesione dzioby na poziomie 10% odpowiada natomiast za szybką i łatwą inicjację skrętów oraz niezawodne trzymanie krawędzi.

Profil a rockerem umożliwia łatwiejsze i płynniejsze wykonywanie skrętów – jest to szczególnie duże ułatwienie dla narciarzy, którzy jeżdżą stylem carvingowym. 

Nowa konstrukcja zapewnia przyczepność i kontrolę dzięki której narty  Rossignol Experience RTL wybitnie łatwo wchodzą w skręt i precyzyjnie się prowadzą nawet w terenie o zmiennej konfiguracji. 

.

ROSSITOP W NARTACH ROSSIGNOL EXPERIENCE RTL

Dodatkowa warstwa laminatu ochronnego w technologi Rossitop dodatkowo wzmacnia nartę, zwiększając jej odporność na zniszczenia.

Dzięki szerokości 77 mm pod butem, narty bez problemu radzą sobie na trasach, gdzie często zmieniają się warunki.

Większe taliowanie zapewnia stabilność i dość szybkie przejście z krawędzi na krawędź co przy lekkiej konstrukcji czyni jazdę praktycznie bezwysiłkową.

.

WIĄZANIA NARCIARSKIE TYROLIA SX 10

Narty  Rossignol Experience RTL  zestawiono z wiązaniami Tyrolia SX 10 (skala DIN w zakresie 3 - 10)z dodatkową płytą pod wiązaniem Tyrolia PowerPro Plate 9.

Montaż na płycie pozwala na ustawienie wiązań do butów narciarskich przy maksymalnym rozstawie w zakresie od 265-370  mm .

.

DOBÓR DŁUGOŚCI NART

Proponujemy dobór długości nart do brody (od wzrostu narciarza odejmujemy ok. 20-15 cm), a w przypadku narciarzy o większej wadze lub wyższych umiejętnościach zalecamy wybór długości do nosa (wówczas od wzrostu należy odjąć ok. 10 cm).

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją doboru długości nart pod wskazanym linkiem:

JAK DOPASOWAĆ DŁUGOŚĆ NART

PARAMETRY TALIOWANIA NART ROSSIGNOL EXPERIENCE RTL

Długość narty [cm]  142 150
Szerokość dziobu [mm] 122.0 122.0
Szerokość po butem [mm] 77.0 77.0
Szerokość tyłu narty [mm] 111.0 111.0
Promień skrętu [m] 11,0 12,0

Dane techniczne

Sezon
2017/2018
Styl Jazdy
allround
Płeć
unisex
DIN (Skala Z)
3 - 10
Rocker
10 %
Wiązanie
Tyrolia SX 10
Technologie
TipRocker
Jednostka
para
Zakres wiązań (mm)
265-370 mm
Płyta
Tyrolia PowerPro Plate 9
Rdzeń narty
WoodCore - rdzeń drewniany
ean13
3607682028598
isbn
NARTY ROSSIGNOL EXPERIENCE RTL OPEN 142 FLAT RAFEY03/EYA BLK/WH/ORANGE+SX 10 BR.78[E],[J] wh/red 111436 NA TYROLIA POWERPRO PLATE 9 BLACK/SILVER 131105

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Rossignol to marka sportowa o ponad stuletniej tradycji. Jej hasło brzmi: ikona przeszłości, symbol teraźniejszości. I faktycznie coś w tym jest, bo od początku swego istnienia firma wyznaczała trendy w branży, a sportowcy korzystający ze sprzętu Rossigol do dziś zdobywają najwyższe laury na najważniejszych imprezach.

Historia marki Rossignol jest podobna do początków innych gigantów światowego rynku odzieży i sprzętu dla osób aktywnych. Firma narodziła się z miłości do sportu i z zachwytu pięknem gór. W 1907 roku zapalony narciarz i utalentowany cieśla, Abel Rossignol zrobił pierwsze narty. Do ich wykonania użył swojego ulubionego materiału, czyli drewna.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

SALOMON

Kije narciarskie Salomon Arctic Lady

119,00 zł 89,00 zł
  • Obniżka

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej