• Obniżka
  • Oszczędź 1 700,00 zł
Narty gigantowe Volkl Racetiger GS RMotion
Kod produktu: 916-00586

Narty Volkl Racetiger GS RMotion + Marker RMotion2 12.0 RACE

VÖLKL
3 799,00 zł
2 099,00 zł Oszczędź 1 700,00 zł
Długość (cm)
  • 170
Darmowy montaż wiązań
Ilość
Ostatnia sztuka w magazynie

Sezon: 2018/2019
Płeć: unisex
Wiązanie: MARKER RMOTION2 12.0 RACE
Zakres wiązań (mm): 260 - 388 mm
Technologie: UVO 3D, POWERED BY TITANIUM, 3D GLASS
Rocker: 10% – TIP ROCKER
Rdzeń narty: RDZEŃ DREWNIANY - SPEEDWALL MULTI LAYER WOODCORE
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

NARTY GIGANTOWE VOLKL RACETIGER GS Z SEZONU ZIMOWEGO 2019

Z przyjemnością przedstawiamy Wam najlepsze narty gigantowe w historii Völkla! Gigantki o najwyższych osiągach. Ich innowacyjność i nowoczesny design wzbudza ogromne zainteresowanie zaawansowanych narciarzy, żądnych wysokich prędkości.

Narty Racetiger GS UVO to najwyższy model na sezon 2019 z grupy Race i zwycięzca austriackiego World Ski Test. Racetiger’y zadedykowane są zaawansowanym narciarzom, którzy preferują jazdę długim, ciętym skrętem. Dzięki dużemu promieniowi skrętu (17.1 m przy długości 170 cm) oraz Tip Rockerowi, narty umożliwiają jazdę na pełnej krawędzi już przy umiarkowanej prędkości, choć swoje możliwości maksymalne pokazują przy szybkiej, dynamicznej jeździe.

.

SYSTEM TŁUMIENIA DRGAŃ - UVO 3D

W precyzji prowadzenia bardzo ważną rolę odgrywa technologia UVO – czyli Ultimate Vibration Object. Zadaniem tego systemu jest tłumienie drgań, dzięki czemu narty stają się stabilniejsze podczas dużych prędkości i można nimi łatwiej sterować. Wszystko za sprawą przemieszczającego się elementu (umieszczonego przy dziobach nart, gdzie są one najbardziej narażone na wibracje), który tłumi drgania wielokierunkowo:

1. poziome tłumienie – co daje zwiększenie docisku dzioba narty oraz szybszą i bardziej precyzyjną jazdę.

2. wzmocniony system pionowego tłumienia – znacznie zredukowane wibracje oraz nowy poziom niezawodności w czasie jazdy na krawędzi.

.

KONSTRUKCJA Z RDZENIEM DREWNIANYM - SPEEDWALL MULTI LAYER WOODCORE

Narty gigantowe Racetiger GS zostały wykonane w oparciu o konstrukcję Sandwitch’ową - nowoczesna konstrukcja z pionowo laminowanym drewnianym rdzeniem.

Tego typu ułożenie poszczególnych warstw gwarantuje większą kontrolę i precyzyjniejszy przekaz sił sterujących nadając narcie wyścigowego charakteru.z

Rdzeń drewniany działa jak "kręgosłup" narty i daje wspaniałe odczucie na śniegu.

Ze względu na większe obciążenia, speedwall wspierany jest ”wewnętrznym sidewallem”, wykonanym z twardszego drewna. Dzięki temu, odciążoną, środkową część rdzenia można było wykonać z lżejszego drewna, zmniejszając tym samym wagę narty. Odpowiada on za precyzyjny przekaz sił sterujących, zwiększa stabilność podczas agresywnej jazdy, a także zapewnia maksymalną kontrolę.

.

3D GLASS - WŁÓKNO SZKLANE W NARTACH VOLKL RACETIGER GS

Włókno szklane w nartach Racetiger Speedwall GS zapewnia odpowiedni balans pomiędzy sprężystością a sztywnością. Zupełnie nowym rozwiązaniem jest 3D.Glass - technologiczne rozwiązanie, w którym warstwa laminatu z włókna szklanego zawarta w rdzeniu ułożona jest w formie trójwymiarowej ramy. Dzięki temu rozwiązaniu parametry nart ulegają

poprawie, zwiększa się ich sztywność poprzeczna i wzdłużna. W ten sposób osiągnięto jeszcze lepszy transfer energii i trzymanie krawędzi.

.

WARSTWY DOSZTYWNIAJĄCE NARTY - POWERED BY TITANIUM

Dopełniając ideału prowadzenia, w celu osiągnięcia maksymalnej dynamiki jazdy, Dla fantastycznego trzymania krawędzi, wysokiej precyzji sterowania w konstrukcji Racetigerów nie mogło zabraknąć technologii Powered by Titanium.

To kolejne wzmocnienia narty dwiema dodatkowymi warstwami tytanu umieszczonymi powyżej i poniżej drewnianego rdzenia.

Konstrukcja gwarantujące optymalny Flex poprzeczny, doskonałą absorpcję drgań i stabilność na poziomie jaki spotkać można tylko w modelach zawodniczych.

Całe wnętrze narty Volkl Racetiger GS  odznacza się doskonałym stosunkiem wagi do wytrzymałości.

.

PROFIL NARTY Z 10% ROCKEREM – TIP ROCKER

W kolekcji zimowej 2019, Volkl w swoich nartach gigantowych stawia na profil z rockerem - Tip Rocker – Klasyczny 10% Rocker w części dziobowej narty sprawia, że łatwiej inicjują skręt, umożliwiając wybór bardziej agresywnej linii.

Na pozostałej długości narty - 90% Camber. Profil Camber daje bardzo dynamiczne odbicie dzięki wysokiej sprężystości, precyzyjne czucie podłoża oraz niesamowite trzymanie krawędzi na twardym śniegu.

Profil z rockerem na wysokości dziobów oraz z camberem w strefie pod wiązaniem, umożliwia dynamiczną jazdę przy pewnym stabilnym trzymaniu krawędzi, na zdecydowanie twardym i zbitym śniegu.

.

ŚLIZG NARTY – P-TEX 4504

Racetigery GS wyposażone zostały w technologię Volkla  zaczerpniętą prosto z Pucharu Świata - ślizg P-Tex 4504. Spiekany, wysoce molekularny polietylenowy ślizg o bardzo wysokiej gęstości. Oprócz doskonałej odporności na ścieranie i doskonałej absorpcji wosku P-Tex 4504 jest bardzo szybki i wykorzystywany wyłącznie w najwyższej linii nart race marki Volkl . Materiał został uaktualniony ze specjalnymi dodatkami, aby uczynić go termicznie oraz elektro-przewodzącym by dowieść swoich walorów jako ślizg o najwyższych właściwościach poślizgu i maksymalnej prędkości w wyścigach.

Pamiętaj, aby solidnie serwisować swój sprzęt, aby przedłużyć jego żywotność. Sprawdź nasz poradnik: JAK PRZECHOWYWAĆ NARTY PO SEZONIE?

.

WIĄZANIA NARCIARSKIE MARKER RMOTION2 12.0 RACE

Narty Völkl Racetiger GS UVO zostały wyposażone w wiązania MARKER RMOTION2 12.0 RACE z zakresem siły wypięcia Din 4-12. Wiązania montowane na płycie z manualną regulacją rozstawu za pomocą śruby, która umożliwia szybkie ustawienie do butów narciarskich w zakresie od 260 do 388 mm.

Wiązanie z technologią GRIP WALK kompatybilne z wszelkimi butami z flekami GRIP WALK i oczywiście ze standardowymi butami narciarskimi.

.

DOBÓR DŁUGOŚCI NART VOLKL RACETIGER GS

Zalecamy dobór długości nart do wzrostu – EKSPERT (0 cm od wzrostu)

bądź do wysokości czoła – ZAAWANSOWANY NARCIARZ (wówczas od wzrostu narciarza odejmujemy ok. 5 cm).

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją doboru długości nart pod wskazanym linkiem:

.

JAK DOPASOWAĆ DŁUGOŚĆ NART DO WZROSTU

.

PARAMETRY TALIOWANIA NARTY VOLKL RACETIGER GS

OBEJRZYJ JAK DZIAŁA SYSTEM UVO W NARTACH VOLKL'a

OBEJRZYJ JAK DZIAŁA TECHNOLOGIA 3D GLASS

Długość narty [cm]  170 175 180 185
Szerokość dziobu [mm] 114.0 114.0 114.0 114.0
Szerokość po butem [mm] 69.0 69.0 69.0 69.0
Szerokość tyłu narty [mm] 97.0 97.0 97.0 97.0
Długość narty [cm]  17,9 18,3 19,1 20,3

Dane techniczne

Sezon
2018/2019
Styl Jazdy
Race
Płeć
unisex
DIN (Skala Z)
4 - 12
Rocker
10% – TIP ROCKER
Wiązanie
MARKER RMOTION2 12.0 RACE
Technologie
UVO 3D, POWERED BY TITANIUM, 3D GLASS
Jednostka
para
Zakres wiązań (mm)
260 - 388 mm
Płyta
tak
Rdzeń narty
RDZEŃ DREWNIANY - SPEEDWALL MULTI LAYER WOODCORE
ean13
821264662878
isbn
NARTY VOELKL RACETIGER 170 GS RMOTION 118011+MARKER RMOTION2 12.0 D RACE WHITE/BLK/TEAL 6877O1VR

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Völkl to niemiecka marka, znana przede wszystkim z produkcji sprzętu narciarskiego. Powstała w 1923 roku za sprawą Georga Völkla, który wraz z synem zajął się produkcją nart. Firma od początku była otwarta na zmiany i często wychodziła naprzód z innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak: skonstruowanie modelu Renntiger (w całości wykonanego z metalu), zastosowanie w konstrukcji nart włókien węglowych, utworzenie serii „P” – nart precyzyjnie dopasowanych do biomechaniki człowieka, czy wprowadzenie serii nart carvingowych. W 1997 roku marka Völkl rozpoczęła również sprzedaż swoich desek snowboardowych, a z czasem także ubrań i wiązań narciarskich Motion, które są zintegrowane z nartami. Liczne sukcesy firmy przyczyniły się do jej dużej popularności, także na arenie międzynarodowej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

ATOMIC

Narty Atomic Redster X9 + Atomic X 12 TL z GRIP WALK

3 999,00 zł 2 149,00 zł
  • Obniżka
SALOMON

Kask Salomon Ranger Dress Blue

599,00 zł 289,00 zł
  • Obniżka
HEAD

Narty Head SuperShape I.Magnum + Head PRD 12 z GRIP WALK

3 099,00 zł 1 579,00 zł
  • Obniżka
NORDICA

Narty Nordica GT 74s + Marker TP2 Compact 10 FDT

1 899,00 zł 899,00 zł
  • Obniżka

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej