• Obniżka
  • Oszczędź 1 500,00 zł
Narty Völkl RTM 81+ Marker IPT WR XL 12
Kod produktu: 916-00584

Narty Völkl RTM 81+ Marker IPT WR XL 12

VÖLKL
3 399,00 zł
1 899,00 zł Oszczędź 1 500,00 zł
Długość (cm)
Darmowy montaż wiązań
Ilość
Skontaktuj się ze sprzedawcą

Sezon: 2018/2019
Płeć: mężczyzna
Zakres wiązań (mm): 272 - 371
Rocker: 10 %
Rdzeń narty: woodcore
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

VÖLKL RTM 81 Z WIĄZANIAMI MARKER IPT WR XL 12

Narty Völkl RTM 81 to niezwykle wszechstronny model z grupy allmountain i zwycięzca World Ski Test, właśnie w tej kategorii.

Głównym atutem tych nart jest zwiększona szerokość pod butem (81 mm), dzięki czemu są bardziej uniwersalne i sprawdzają się w różnych warunkach –

narty doskonale radzą sobie na rozjeżdżonych, miękkich trasach, jak i przygotowanych stokach.

KONSTRUKCJA 3D.RIDGE

Konstrukcja 3D.Ridge charakteryzuje się karbonowym „grzbietem”, który biegnie wzdłuż całej długości narty.

Pod nim producenci zamieścili drewniany rdzeń (Woodcore), który zapewnia właściwą sztywność i stabilność podczas dynamicznej jazdy,

a także odpowiada za precyzyjniejszy przekaz sił sterujących oraz dobre trzymanie krawędzi na twardym, zbitym śniegu.

Rdzeń jest najgrubszy w miejscu wiązania, ponieważ właśnie tam przenoszone są największe siły.

Całość zapewnia mniejszą wagę, lepszą dynamikę oraz sprawia, że narty Völkl RTM 81 charakteryzują się większą sztywnością skrętną.

3D.GLASS

Dla uzyskania jeszcze większej sztywności i stabilności w nartach allmountain, rdzeń został wzbogacony o warstwę włókna szklanego,

wzdłuż całej długości oraz szerokości narty (również nad krawędziami).

TIP&TAIL ROCKER

Lekko podniesione dzioby i piętki nart ułatwiają inicjowanie skrętu, nawet przy małych prędkościach, oraz sprawiają, że model Völkl RTM 81 doskonale sprawdza się na nieprzygotowanym terenie.

Tradycyjny profil narty w strefie wiązania pozwala na dynamiczną jazdę przy pewnym trzymaniu krawędzi.

WIĄZANIA MARKER IPT WIDERIDE XL 12

WideRide to nowy standard w konstrukcji wiązań – zostały one znacznie poszerzone oraz zamocowane bezpośrednio w rdzeniu narty.

Takie rozwiązanie sprawia, że siły sterujące nartą są szybciej przekazywane na krawędź szerokiej narty, jazda jest bardziej stabilna i bezpieczna.

Wiązania montowane są na szynie, która umożliwia regulację wiązania do buta narciarskiego w zakresie 272 – 371 mm. Skala Din wiązań wynosi 4-12.

Wiązania z technologią GRIP WALK (jeżeli posiadasz buty narciarskie bez systemu Grip Walk, a kupujesz wiązania z taką technologią, to cały zestaw i tak będzie ze sobą kompatybilny).

DOBÓR DŁUGOŚCI NART VÖLKL RTM 81

Ze względu na charakterystykę nart, proponujemy dobór długości nart do nosa (czyli od wzrostu narciarza odejmujemy ok. 10 cm).

Więcej o tym jak prawidłowo dobrać długość nart pod poniższym linkiem:

JAK DOBRAĆ DŁUGOŚĆ NART?

PARAMETRY TECHNICZNE NART VÖLKL RTM 81

Długość narty [cm]  170 177
Szerokość dziobu [mm] 128.0 128.0
Szerokość po butem [mm] 81.0 81.0
Szerokość tyłu narty [mm] 109.0 109.0
Promień skrętu [m] 16,3 17,9

Dane techniczne

Sezon
2018/2019
Styl Jazdy
allmountain
Płeć
mężczyzna
DIN (Skala Z)
4 - 12
Rocker
10 %
Jednostka
para
Zakres wiązań (mm)
272 - 371
Płyta
tak
Rdzeń narty
woodcore
ean13
821264660775
isbn
NARTY VOELKL RTM 81 177 IPT WR XL 118221+MARKER IPT WR XL 12.0 TCX D ORANGE BKL/ORA 6835P1VO

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Völkl to niemiecka marka, znana przede wszystkim z produkcji sprzętu narciarskiego. Powstała w 1923 roku za sprawą Georga Völkla, który wraz z synem zajął się produkcją nart. Firma od początku była otwarta na zmiany i często wychodziła naprzód z innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak: skonstruowanie modelu Renntiger (w całości wykonanego z metalu), zastosowanie w konstrukcji nart włókien węglowych, utworzenie serii „P” – nart precyzyjnie dopasowanych do biomechaniki człowieka, czy wprowadzenie serii nart carvingowych. W 1997 roku marka Völkl rozpoczęła również sprzedaż swoich desek snowboardowych, a z czasem także ubrań i wiązań narciarskich Motion, które są zintegrowane z nartami. Liczne sukcesy firmy przyczyniły się do jej dużej popularności, także na arenie międzynarodowej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

VÖLKL

Narty Volkl RTM 7.4 + Marker FDT TP 10

1 799,00 zł 899,00 zł
  • Obniżka

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej