• Obniżka
  • Oszczędź 1 300,00 zł
Narty gigantowe Volkl Racetiger RC
Kod produktu: 916-00581

Narty Volkl Racetiger RC + Marker VMotion 10 GRIP WALK

VÖLKL
3 199,00 zł
1 899,00 zł Oszczędź 1 300,00 zł
Długość (cm)
Darmowy montaż wiązań
Ilość
Skontaktuj się ze sprzedawcą

Sezon: 2018/2019
Płeć: unisex
Wiązanie: Marker VMotion 10 GRIP WALK
Zakres wiązań (mm): 260 - 388 mm
Technologie: UVO, POWERED BY STEEL, ŚLIZG P-TEX 2100
Rocker: 10% – TIP ROCKER
Rdzeń narty: FullSensor WoodCore - rdzeń drewniany
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

NARTY ZJAZDOWE VOLKL RACETIGER RC Z SEZONU ZIMOWEGO 2019

Völkl Racetiger RC to narty allroundowe z grupy RACE, idące preferencją długości skrętu ku narcie gigantowej. Racetiger‘y przeznaczone są do jazdy długimi, pełnymi gigantowymi łukami. Volkl RC dedykowany do jazdy na przygotowanych trasach narciarskich dla zaawansowanych bądź średnio zaawansowanych narciarzy podnoszących swoje umiejętności.

W sezonie narciarskim 2019, Racetigery wzbogacone zostały w nowy, niezawodnie działającym w przestrzeni tłumikiem drgań montowanym na narcie - UVO - Ultimate Vibration Object ze zdolnością do lepszej transmisji sił sterujących i selektywnego tłumienia drgań. Ich największe atuty to doskonałe trzymanie na krawędziach i stabilność. Narty prowadzą się jak po szynach i nic nie jest w stanie wytrącić ich z zadanego toru jazdy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą narty zjazdowych od VOLKL’a

.

KONSTRUKCJA Z RDZENIEM DREWNIANYM - FULL SENSOR WOODCORE

Narta Racetiger SRC zbudowana jest w konstrukcji z rdzeniem drewnianym - Woodcore, umieszczony na pełnej powierzchni narty. 
Rdzeń drewniany działa jak "kręgosłup" narty i daje wspaniałe odczucie na śniegu. Odpowiada on za precyzyjny przekaz sił sterujących, zwiększa stabilność podczas agresywnej jazdy, a także zapewnia maksymalną kontrolę. Woodcore nadaje sztywność przekładającą się rewelacyjne trzymanie krawędzi na twardym, zbitym śniegu.

.
WARSTWY DOSZTYWNIAJĄCE NARTY - POWERED BY STEEL

Dopełniając ideału prowadzenia, w celu osiągnięcia maksymalnej dynamiki jazdy, dla fantastycznego trzymania krawędzi, wysokiej precyzji sterowania w konstrukcji Racetigerów nie mogło zabraknąć technologii Powered by Steel.

To kolejne wzmocnienia narty warstwą stali umieszczoną w rdzeniu narty, która zapewnia narcie większą sprężystość i lepszą dynamikę jazdy. 

Konstrukcja gwarantujące optymalny Flex poprzeczny, doskonałą absorpcję drgań i stabilność na poziomie jaki spotkać można tylko w modelach zawodniczych.

Całe wnętrze narty Volkl Racetiger RC  odznacza się doskonałym stosunkiem wagi do wytrzymałości.

.

PROFIL NARTY Z 10% ROCKEREM – TIP ROCKER

W kolekcji zimowej 2019, Volkl w swoich nartach gigantowych stawia na profil z rockerem - Tip Rocker – Klasyczny 10% Rocker w części dziobowej narty sprawia, że łatwiej inicjują skręt,

umożliwiając wybór bardziej agresywnej linii.

Na pozostałej długości narty - 90% Camber. Profil Camber daje bardzo dynamiczne odbicie dzięki wysokiej sprężystości, precyzyjne czucie podłoża oraz niesamowite trzymanie krawędzi na twardym śniegu.

Profil z rockerem na wysokości dziobów oraz z camberem w strefie pod wiązaniem, umożliwia dynamiczną jazdę przy pewnym stabilnym trzymaniu krawędzi, na zdecydowanie twardym i zbitym śniegu.

.

SYSTEM TŁUMIENIA DRGAŃ - UVO

W precyzji prowadzenia bardzo ważną rolę odgrywa technologia UVO – czyli Ultimate Vibration Object. Zadaniem tego systemu jest tłumienie drgań, dzięki czemu narty stają się stabilniejsze podczas dużych prędkości i można nimi łatwiej sterować. Wszystko za sprawą przemieszczającego się elementu (umieszczonego przy dziobach nart, gdzie są one najbardziej narażone na wibracje), który tłumi drgania wielokierunkowo:

1. poziome tłumienie – co daje zwiększenie docisku dzioba narty oraz szybszą i bardziej precyzyjną jazdę.

2. wzmocniony system pionowego tłumienia – znacznie zredukowane wibracje oraz nowy poziom niezawodności w czasie jazdy na krawędzi.

.

ŚLIZG NARTY – P-TEX 2100

Racetigery RC wyposażone zostały w technologię Volkla  zaczerpniętą prosto z Pucharu Świata - ślizg P-Tex 2100. Spiekany, wysoce molekularny polietylenowy ślizg o bardzo wysokiej gęstości. Oprócz doskonałej odporności na ścieranie i doskonałej absorpcji wosku P-Tex 2100 jest bardzo szybki i wykorzystywany wyłącznie w najwyższej linii nart race marki Volkl . Materiał został uaktualniony ze specjalnymi dodatkami, aby uczynić go termicznie oraz elektro-przewodzącym by dowieść swoich walorów jako ślizg o najwyższych właściwościach poślizgu i maksymalnej prędkości w wyścigach.

Pamiętaj, aby solidnie serwisować swój sprzęt, aby przedłużyć jego żywotność. Sprawdź nasz poradnik:

JAK PRZECHOWYWAĆ NARTY PO SEZONIE?

.

WIĄZANIA NARCIARSKIE MARKER RMOTION2 12.0 RACE

Narty Völkl Racetiger RC UVO zostały wyposażone w wiązania MARKER VMOTION3 10 z zakresem siły wypięcia DIN 3-10. Wiązania montowane na płycie z manualną regulacją rozstawu za pomocą śruby, która umożliwia szybkie ustawienie do butów narciarskich w zakresie od 260 do 388 mm.

Wiązanie z technologią GRIP WALK kompatybilne z wszelkimi butami z flekami GRIP WALK i oczywiście ze standardowymi butami narciarskimi.

.

DOBÓR DŁUGOŚCI NART VOLKL RACETIGER RC

Zalecamy dobór długości nart do czoła – EKSPERT (5-10 cm od wzrostu)

bądź do wysokości oczu-nosa – ZAAWANSOWANY NARCIARZ (wówczas od wzrostu narciarza odejmujemy ok. 15 cm).

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją doboru długości nart pod wskazanym linkiem:

.

JAK DOPASOWAĆ DŁUGOŚĆ NART DO WZROSTU?

.

PARAMETRY TALIOWANIA NARTY VOLKL RACETIGER RC

OBEJRZYJ JAK DZIAŁA UVO W NARTACH VOLKL'a?

OBEJRZYJ JAK BUDOWANE SĄ NARTY VOLKL'a RC?

Długość narty [cm]  170 175
Szerokość dziobu [mm] 119.0 119.0
Szerokość po butem [mm] 72.0 72.0
Szerokość tyłu narty [mm] 101.0 101.0
Promień skrętu [m] 16,4 17,5

Dane techniczne

Sezon
2018/2019
Styl Jazdy
Race
Płeć
unisex
DIN (Skala Z)
3 - 10
Rocker
10% – TIP ROCKER
Wiązanie
Marker VMotion 10 GRIP WALK
Technologie
UVO, POWERED BY STEEL, ŚLIZG P-TEX 2100
Jednostka
para
Zakres wiązań (mm)
260 - 388 mm
Płyta
tak
Rdzeń narty
FullSensor WoodCore - rdzeń drewniany
isbn
NARTY VOELKL RACETIGER 175 RC RED VMOTION3 118051+MARKER VMOTION 10 GW BLACK/WHITE 6562S1VA

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Völkl to niemiecka marka, znana przede wszystkim z produkcji sprzętu narciarskiego. Powstała w 1923 roku za sprawą Georga Völkla, który wraz z synem zajął się produkcją nart. Firma od początku była otwarta na zmiany i często wychodziła naprzód z innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak: skonstruowanie modelu Renntiger (w całości wykonanego z metalu), zastosowanie w konstrukcji nart włókien węglowych, utworzenie serii „P” – nart precyzyjnie dopasowanych do biomechaniki człowieka, czy wprowadzenie serii nart carvingowych. W 1997 roku marka Völkl rozpoczęła również sprzedaż swoich desek snowboardowych, a z czasem także ubrań i wiązań narciarskich Motion, które są zintegrowane z nartami. Liczne sukcesy firmy przyczyniły się do jej dużej popularności, także na arenie międzynarodowej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

SALOMON

Kije narciarskie Salomon Arctic

119,00 zł 89,00 zł
  • Obniżka
HEAD

Pokrowiec na 2 pary nart Head Double Skibag

299,00 zł 179,00 zł
  • Obniżka
VÖLKL

Kije narciarskie Volkl Phantastick 2

199,00 zł 99,00 zł
  • Obniżka
DYNASTAR

Narty Dynastar Speed Course WorldCup R18 + Rossignol Axial 120

1 899,00 zł 849,00 zł
  • Obniżka

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej