• Obniżka
  • Nowy
  • Oszczędź 1 000,00 zł
Kod produktu: 916-00719

Narty Dynastar Speed Assault WorldCup R20 + Rossignol Axial 120

DYNASTAR
1 849,00 zł
849,00 zł Oszczędź 1 000,00 zł
Długość (cm)
  • 170
Darmowy montaż wiązań
Ilość

Sezon: outlet
Płeć: unisex
Wiązanie: ROSSIGNOL AXIAL 120 MAXFLEX
Zakres wiązań (mm): 264–341 mm
Technologie: CASCADE TIP, WOODTITANAL
Rocker: 5%
Rdzeń narty: WOODTITANAL - KONSTRUKCJA SANDWITCH’owa
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

NARTY GIGANTOWE DYNASTAR SPEED ASSAULT WORLDCUP R20 + ROSSIGNOL AXIAL 120

Dynastar Speed Assualt WorldCup to kolejna odsłona gigantówki z rodziny Speed WorldCup od Dynastara. Bliźniacza propozycja naszego bestsellera Race’owego Speed Course WC.

Assault to również narty gigantowe najwyższej klasy, zadedykowane zawodnikom oraz narciarzom zaawansowanym . Również polecamy sprawdzenie całej rodziny Dysnastar WorldCup z naszej oferty.

Sztywna oraz dynamiczna konstrukcja nart gigantowych Dynastar sprawia, iż sprzęt jest odpowiedni parametrami dla bardzo dobrze jeżdżących mężczyzn i zarazem kobiet mieszczących się w normach dopasowania odpowiedniej długości do wzrostu.

Model Dysnastar Speed Assualt jest przeznaczony na przygotowane, szerokie trasy, gdzie można rozwijać większe prędkości. Dynastary doskonale trzymają krawędzie na twardym, oblodzonym podłożu, gwarantując pewną, stabilną i dynamiczną jazdę. Wysoka sztywność narty Dynastar Speed Assualt WC gwarantuje niezrównaną przyczepność i stabilność podczas jazdy na dużej prędkości.

Speed Assualt WC zdobyła absolutną aprobatę narciarzy charakteryzujących się klasyczną techniką jazdy. Jako narta z niewielkim taliowaniem świetnie spisuję się również w klasycznej ślizgowej technice narciarskiej z wąskim ustawieniem rozstawu nart.

.

TECHNOLOGIE W NARTACH GIGANTOWYCH OD DYNASTAR ‘a

.

WOODTITANAL - KONSTRUKCJA SANDWITCH’owa – RDZEŃ DREWNIANY

Narty gigantowe Dynastar Speed Assualt WC zostały wykonane w oparciu o konstrukcję Sandwitch’ową - nowoczesna konstrukcja z pionowo laminowanym drewnianym rdzeniem z dodatkiem Titanalu – technologia WoodTitanal.

Tego typu ułożenie poszczególnych warstw gwarantuje większą kontrolę i precyzyjniejszy przekaz sił sterujących nadając narcie wyścigowego charakteru.

Rdzeń drewniany działa jak "kręgosłup" narty i daje wspaniałe odczucie na śniegu. Prostokątna struktura umożliwia lepszą dystrybucję elastyczności, natomiast pionowe ściany zapewniają natychmiastowe, mocne trzymanie.

.

FULL SIDEWALL

Na sportowy charakter nart  Dynastar Speed Assualt WC ma także wpływ Full Sidewall, czyli w pełni utwardzone ścianki boczne na całej długości krawędzi.

Prostokątna konstrukcja: pionowe ściany z włókna szklanego również wzmocnienie Titanalem. Konstrukcja sidewall’a gwarantujące precyzję skrętów i manewrowania przy osiąganiu dużych prędkości. 

.

PROFIL EARLY RISE TIP ROCKER  – PRAWDZIWE GIGANTOWE ODBICIE

W narcie zastosowano profil Early Rise Tip Rocker. Klasyczny 5% Rocker w części dziobowej narty sprawia, że łatwiej inicjują skręt, umożliwiając wybór bardziej agresywnej linii.

Na pozostałej długości narty - 95% Camber. Profil Camber to sprężystość-odbicie, precyzyjne czucie podłoża oraz niesamowite trzymanie krawędzi na twardym śniegu.

.

DZIOBY SPRINGBLADE W NARTACH DYSNASTAR SPEED ASSAULT

W modelu Dynastar Speed Assualt WorldCup zastosowano symetryczny profil dziobów w technologii SpringBlade, który dramatycznie zmniejsza masę obrotową narty przyspieszając przejście ze skrętu w skręt.

Konstrukcja zmniejsza wagę dziobów o 15% pozwalając na szybsze przejście z krawędzi na krawędź.

Dodatkowo narty Dynastar Speed Assualt WorldCup posiadają uniwersalny sportowy design, który będzie odpowiedni zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

.

WIĄZANIA NARCIARSKIE ROSSIGNOL AXIAL 120

Narty zestawiono z wiązaniem Rossignol Axial 120 z zakresem wartości DIN 3,5 - 12. Wiązania montowane są na sportowej płycie R20, która zapewnia precyzję, stabilność oraz dynamikę.

Maksymalny możliwy rozstaw wiązań do buta narciarskiego w zakresie: 264–341 mm.

.

DOBÓR DŁUGOŚCI NART GIGANTOWYCH DYNASTAR SPEED ASSAULT

Zalecamy dobór długości nart do wzrostu – EKSPERT (0 cm od wzrostu)

bądź do wysokości oczu/czoła – ZAAWANSOWANY NARCIARZ (wówczas od wzrostu narciarza odejmujemy ok. 5 cm).

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją doboru długości nart pod wskazanym linkiem:

JAK DOPASOWAĆ DŁUGOŚĆ NART DO WZROSTU

.

PARAMETRY TALIOWANIA NART DYNASTAR SPEED ASSAULT

Długość narty [cm]  170 175
Szerokość dziobu [mm] 90.0 89.0
Szerokość po butem [mm] 66.0 68.0
Szerokość tyłu narty [mm] 109.0 104.0
Promień skrętu [m] 19,0 24,0

Dane techniczne

Sezon
outlet
Styl Jazdy
Race
Płeć
unisex
DIN (Skala Z)
3.5 - 12
Rocker
5%
Wiązanie
ROSSIGNOL AXIAL 120 MAXFLEX
Technologie
CASCADE TIP, WOODTITANAL
Jednostka
para
Zakres wiązań (mm)
264–341 mm
Płyta
WorldCup R20
Rdzeń narty
WOODTITANAL - KONSTRUKCJA SANDWITCH’owa
isbn
NARTY DYNASTAR SPEED ASSAULT WC R20 170 DACDA02+WIAZANIA ROSSIGNOL AXIAL3 120 B120 BLACK/WHITE RCDA010

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Dynastar jest producentem sprzętu narciarskiego, którego siedziba znajduje się w świetnym Francuskim ośrodku narciarskim Chamonix. Od powstania w 1963 r. historia marki i jej produkcja zostały połączone z najwyższą górą Europy, Mont Blanc. Chamonix to nie tylko siedziba, ale także świetna inspiracja. To powiązanie z górami i nartami zawsze stanowiło zachętę do budowy nart, zastosowanych materiałów i najlepszego wykorzystania właściwości tych nart.

Dynastar ma na celu stać się marką dla fanów narciarstwa zjazdowego, freeskiing, dla zawodników i koneserów, pozostając wierna swojemu pionierskiemu charakterowi. Firma nie tylko poszukuje elementów projektowych czy modnych kombinacji kolorów, ale przede wszystkim opiera się na zaspokojeniu potrzeb każdego narciarza.

Firma Dynastar nadal projektuje i testuje swoje produkty w Chamonix, gdzie można czerpać inspiracje i energię z otoczenia, które jest przeznaczone do jazdy na nartach.

Producent oferuje narty zjazdowe i skialpinistyczne, a także kompletny sprzęt narciarski taki, jak kije narciarskie, ochraniacze, pokrowce na narty, plecaki i torby oraz inny sprzęt serwisowy.

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej