• Obniżka
  • Nowy
  • Oszczędź 400,00 zł
Narty zjazdowe Volkl RTM XT + Marker VMOTION 10 z GRIP WALK
Kod produktu: 916-00736

Narty Volkl RTM XT + Marker VMOTION 10 z GRIP WALK

VÖLKL
1 199,00 zł
799,00 zł Oszczędź 400,00 zł
Długość (cm)
  • 154
Darmowy montaż wiązań
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Sezon: 2018/2019
Płeć: unisex
Wiązanie: MARKER VMOTION 10 z GRIP WALK
Zakres wiązań (mm): 267 - 370
Rocker: TIP ROCKER - 10%
Rdzeń narty: COMPOSITE CORE - RDZEŃ KOMPOZYTOWY
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

NARTY ZJAZDOWE VOLKL RTM XT Z WIĄZANIAMI NARCIARSKIMI MARKER VMOTION 10 Z GRIP WALK

Volkl RTM XT to narty unisexowe, dedykowane średniozaawansowanym użytkownikom, którzy głównie jeżdżą po przygotowanych trasach.

Narty ze względu na swoją lekką konstrukcję charakteryzują się niewielką wagą oraz łatwością w prowadzeniu. RTM’y Stanowią idealną propozycję dla osób preferujących rekreacyjny styl jazdy.

Kolorowa szata graficzna wyróżnia je na tle pozostałych, tradycyjnych modeli.

Sprawdź pozostałe modele nart od VOLKL’a - MOEDLE DEACON oraz RTM

.

KONSTRUKCJA NART Z RDZENIEM KOMPOZYTOWYMCOMPOSITE CORE

Głównym elementem, któremu Volkl RTM XT zawdzięcza swój idealny stosunek wagi do wytrzymałości i sztywności, jest oczywiście jej serce w postaci rdzenia kompozytowego - Composite Core.

Wyjątkowo lekki, piankowy rdzeń narty gwarantuje całej konstrukcji lekkość i sprężystość.

.

PROFIL NARTY Z 10% ROCKEREM – TIP ROCKER

Ważną funkcję pełni również Tip Rocker – dodatkowo podniesione dzioby nart pomagają zainicjować skręt (nawet przy małych prędkościach), oraz ułatwiają jazdę skrętem ciętym oraz wspomaga naukę techniki carvingowej.

Tradycyjny profil Camber’owy w strefie pod wiązaniem, umożliwia dynamiczną jazdę przy pewnym trzymaniu krawędzi, także na twardym i zbitym śniegu. 

Korzyściami profilu z rockerem są lepsze zachowanie na twardych trasach i podczas dużych prędkości, łatwa inicjacja skrętu, uniwersalność w miękkim śniegu.

.

.

WIĄZANIA NARCIARSKIE MARKER VMOTION 10 Z SYSTEMEM GRIP WALK

Volkl RTM XT zestawione są z wiązaniami Marker VMotion 10 z zakresem siły wypięcia DIN 3 – 10. Wiązania montowane na płycie z manualną regulacją rozstawu, która umożliwia szybkie ustawienie do butów narciarskich w zakresie od 267 do 370 mm.

Wiązanie z technologią GRIP WALK kompatybilne z wszelkimi butami z flekami GRIP WALK i oczywiście ze standardowymi butami narciarskimi.

.
DOBÓR DŁUGOŚCI NART VOLKL RTM XT

Proponujemy dobór długości nart w przedziale wysokości od brody do nosa (od wzrostu narciarza odejmujemy ok. 10 - 15 cm).

Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem narciarskim odpowiadający na pytanie:

.

JAK DOPASOWAĆ DŁUGOŚĆ NART DO WZROSTU?

.

SPRAWDŹ ZARAZEM JAK ODPOWIEDNIO SERWISOWAĆ SPRZĘT NARCIARSKI 

.

PARAMETRY TALIOWANIA NART VOLKL RTM 7.4

 Długość narty [cm]  154 `
 Szerokość dziobu [mm] 116.0
 Szerokość po butem [mm] 68.0
 Szerokość tyłu narty [mm] 100.0
 Promień skrętu [m] 12,2

Dane techniczne

Sezon
2018/2019
Styl Jazdy
allround
Płeć
unisex
DIN (Skala Z)
3 - 10
Rocker
TIP ROCKER - 10%
Wiązanie
MARKER VMOTION 10 z GRIP WALK
Jednostka
para
Zakres wiązań (mm)
267 - 370
Płyta
tak
Rdzeń narty
COMPOSITE CORE - RDZEŃ KOMPOZYTOWY
isbn
Narty Voelkl RTM XT VMOTION1 154 118553 + MARKER VMOTION 10 GW 6562S1VA

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Völkl to niemiecka marka, znana przede wszystkim z produkcji sprzętu narciarskiego. Powstała w 1923 roku za sprawą Georga Völkla, który wraz z synem zajął się produkcją nart. Firma od początku była otwarta na zmiany i często wychodziła naprzód z innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak: skonstruowanie modelu Renntiger (w całości wykonanego z metalu), zastosowanie w konstrukcji nart włókien węglowych, utworzenie serii „P” – nart precyzyjnie dopasowanych do biomechaniki człowieka, czy wprowadzenie serii nart carvingowych. W 1997 roku marka Völkl rozpoczęła również sprzedaż swoich desek snowboardowych, a z czasem także ubrań i wiązań narciarskich Motion, które są zintegrowane z nartami. Liczne sukcesy firmy przyczyniły się do jej dużej popularności, także na arenie międzynarodowej.

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej