• Obniżka
  • Oszczędź 1 400,00 zł
Narty allmountain Atomic VANTAGE 90 Ti
Kod produktu: 916-00760

Narty allmountain Atomic VANTAGE 90 Ti - narty bez wiązań

ATOMIC
2 499,00 zł
1 099,00 zł Oszczędź 1 400,00 zł
Długość (cm)
Darmowy montaż wiązań
Ilość
Skontaktuj się ze sprzedawcą

Styl Jazdy: allmountain
Sezon: 2019/2020
Płeć: unisex
Wiązanie narciarskie w zestawie: BEZ WIĄZAŃ
Technologie: TITANIUM TANK MESH - DOSZTYWNIENIE
Rocker: 15% - ALL MOUNTAIN ROCKER
Rdzeń narty: POWER WOODCORE - RDZEŃ DREWNIANY
Poziom zaawansowania narciarza: zaawansowany
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

UWAGA! Narty sprzedajemy bez wiązań narciarskich. Zostawiamy wam pełną dowolność w dopasowaniu wiązań wedle własnych preferencji.

Narty zdecydowanie nadają się do zamontowania wiązań skiturowych, freeridowych oraz oczywiście standardowych wiązań zjazdowych.

.

NARTY ALLMOUNTAIN ATOMIC VANTAGE 90 Ti

Atomic Vantage 90 Ti to niezwykle wszechstronne narty zadedykowane średniozaawansowanym i zaawansowanym narciarzom, którzy pragną próbować swoich sił zarówno na przygotowanym stoku jak i w terenie i jeździe poza trasowej. Konstrukcja narty pozwala zachować wspaniałe osiągi jezdne na przygotowanych, twardych trasach.

Pokazując swoje drugie oblicze dzięki szerszej talii wynoszącej 90 mm pod butem i bardzo niskiej wadze (1 730g/176 cm), narty gwarantują bezwysiłkową jazdę po nieprzygotowanych trasach dostarczając wiele wrażeń w głębokim śniegu w stylu allmountain . Jest to doskonała opcja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą pozatrasową.

.

POWER WOODCORE – RDZEŃ DREWNIANY OD ATOMIC

Dynamiczny drewniany rdzeń o sportowej charakterystyce.

W konstrukcji narty Atomic zastosował kluczowe technologie niezbędne dla nart o wysokich osiągach. Wyjątkowy pionowo laminowany rdzeń drewniany, Power Woodcore,

wykonany z dwóch gatunków drewna, twardego jesionu i lekkiej topoli.

Połączenie jesionu i topoli to bardzo sztywna kombinacja, która zapewnia niezwykłą stabilność i doskonałe tłumienie drgań podczas jazdy z dużą prędkością.

.

TITANIUM TANK MESH – DOSZTYWNIENIE NARTY ATOMIC

Swój ogromny spadek masy z zachowaniem sztywności i sprężystości, w porównaniu z poprzednikami serii, Vantage 90 zawdzięcza wykorzystanej w nim konstrukcji Titanium Tank Mesh - warstwy bardzo sztywnej i super lekkiej listwy tytanowej, dodając narcie siły, przy jednoczesnym zmniejszaniu wagi o 20%, umieszczonej nad rdzeniem narty.

Waga nart Atomic Vantage 90 Ti podawana przez producenta wynosi 1 730dla długości 176 cm.

.

.

ENERGY BACKBONE – WZMOCNIENIE NARTY ATOMIC VANATAGE

Konstrukcja narty jako drewniany kręgosłup ze wzmocnieniami w newralgicznych miejscach zapewniają dodatkową moc oraz trzymanie krawędzi. Zastosowana technologia Energy Backbone działa niczym niezależna sprężyna, pozwalając na niezwykle dynamiczną jazdę z jednoczesnym odczuciem lekkości.

.

ALL MOUNTAIN ROCKER OD ATOMIC - PROFIL NARTY Z 15% ROCKEREM

W celu zapewnienia komfortowej jazdy w nartach zastosowano profil AllMountain Rocker (AMRocker), czyli podniesiono dzioby o dodatkowe 15%. Taki rocker w połączeniu z klasycznym Camberem, pozwala na wycinanie doskonałych, kontrolowanych skrętów na przygotowanych trasach oraz dzięki takiemu rozwiązaniu narty Atomic Vantage 90 doskonale radzą sobie w głębokim śniegu podczas jazdy pozatrasowej.

.

FULL SIDEWALL OD ATOMIC

Kolejny zabieg obniżający wagę narty bez utraty właściwości jezdnych Atomic Vantage 90 Ti ma także wpływ Sidewall. Zmienny poprzeczny profil grubości narty.

Wysoki pod wiązaniami i niższy w pozostałych częściach narty, zapewnia dobre trzymanie krawędzi na utwardzonym stoku oraz gwarantuje łagodniejszą elastyczność skrętną.

.

DOBÓR DŁUGOŚCI NART ATOMIC VANTAGE 90 Ti

Proponujemy dobór długości nart do czoła (od wzrostu narciarza odejmujemy ok. 5-10 cm), a w przypadku narciarzy o wyższych umiejętnościach, preferencji szybszej dynamicznej jazdy oraz o większej wadze zalecamy wybór długości do czoła/równe wzrostowi (wówczas od wzrostu należy odjąć ok. 0 - 5 cm).

.

PARAMETRY TALIOWANIA NART ATOMIC VANTAGE 90 Ti

ZOBACZ PREZENTACJE NART ATOMIC Z SERII VANATAGE
 Długość narty [cm]  176 184
 Szerokość dziobu [mm] 127.5 129.0
 Szerokość po butem [mm] 90.0 90.0
 Szerokość tyłu narty [mm] 114.0 115.5
 Promień skrętu [m] 18,4 19,5

Dane techniczne

Sezon
2019/2020
Styl Jazdy
allmountain
Płeć
unisex
Rocker
15% - ALL MOUNTAIN ROCKER
Wiązanie narciarskie w zestawie
BEZ WIĄZAŃ
Technologie
TITANIUM TANK MESH - DOSZTYWNIENIE
Jednostka
para
Rdzeń narty
POWER WOODCORE - RDZEŃ DREWNIANY
Poziom zaawansowania narciarza
zaawansowany
isbn
NARTY ATOMIC VANTAGE 90 TI 184 BLUE/RED AA0027183(2)

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Atomic to jedna z najpopularniejszych marek oferujących sprzęt narciarski. Założona w 1955 roku przez Aloisa Rohtmosera, przez lata osiągała ogromne sukcesy, które sprawiły, że aktualnie produkuje ok. 600 tysięcy par nart rocznie. O tym, że austriacka firma jest jednym z najlepszych producentów dowodzi liczba złotych medali, które zdobyła podczas Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata – do tej pory nie udało się to żadnej innej marce. Na nartach Atomica jeździły takie sławy jak: Hermann Maier (czterokrotny zdobywca złotej kuli Pucharu Świata, mistrz olimpijski, mistrz świata), czy – w dalszym ciągu – Marcel Hirscher (zdobywca złotej kuli Pucharu Świata, trzykrotny mistrz świata juniorów, zwycięzca jedenastu zawodów o Puchar Świata). W 1994 roku Atomic został przejęty przez finlandzką firmę Amer Sports Group, która aktualnie jest największym producentem sportowym na świecie.

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej