• Obniżka
  • Oszczędź 150,00 zł
Narty slalomowe Volkl RACETIGER SRX + Marker VMOTION 11 z GRIP WALK  2021
Kod produktu: 916-00941

Narty zjazdowe VOLKL RACETIGER SRX + Marker VMOTION 11 z GRIP WALK 2022

VOLKL
2 099,00 zł
1 949,00 zł Oszczędź 150,00 zł
Długość (cm)
  • 168
Darmowy montaż wiązań
Ilość
Ostatnia sztuka w magazynie

Styl Jazdy: Race
Sezon: 2021/2022
Płeć: Unisex
Wiązanie narciarskie w zestawie: MARKER VMOTION3 11 z GRIP WALK
Zakres rozstawu wiązań (mm): 260 - 388 mm
Płyta pod wiązaniem: VMOTION3
Technologie: POWERED BY STEEL, TIP ROCKER
DIN wiązań (skala siły wypięcia): 4 - 11
Rocker: TIP ROCKER
Rdzeń narty: FULL SENSOR WOODCORE
Poziom zaawansowania narciarza: zaawansowany
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

NARTY ZJAZDOWE  VOLKL RACETIGER SRX Z SEZONU ZIMOWEGO 20212022

Völkl Racetiger SRX to narty allroundowe, idące preferencją długości skrętu ku narcie gigantowej. Racetiger‘y przeznaczone są do jazdy dłuższymi, pełnymi gigantowymi łukami.

Völkl Racetiger SRX jako efekt kombinacji narty slalomowej oraz gigantowej  to "łatwiejsza" alternatywa do wyższych modeli grupy (RACE SL/GS). Ze względu na swoją konstrukcję są delikatnie mniej sztywne i w większym stopniu wybaczające błędy podczas jazdy. Volkl SRX dedykowany do jazdy na przygotowanych trasach narciarskich dla zaawansowanych bądź średnio zaawansowanych narciarzy podnoszących swoje umiejętności jazdy skrętem ciętym.

Model jest bardzo stabilny oraz charakteryzuje się wysokim flexem poprzecznym, co umożliwia mocne trzymanie krawędzi – nawet na twardym i oblodzonym podłożu, dużej dynamice odbicia, za czym idzie wysoka sprężystość dająca możliwość do agresywnej jazdy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą narty zjazdowych od VOLKL'A

.

FULL SENSOR WOODCORE - KONSTRUKCJA Z RDZENIEM DREWNIANYM

Narta Racetiger SRX zbudowana jest w konstrukcji z rdzeniem drewnianym - Woodcore, umieszczony na pełnej powierzchni narty. 
Rdzeń drewniany działa jak "kręgosłup" narty i daje wspaniałe odczucie na śniegu. Odpowiada on za precyzyjny przekaz sił sterujących, zwiększa stabilność podczas agresywnej jazdy, a także zapewnia maksymalną kontrolę. Woodcore nadaje sztywność przekładającą się rewelacyjne trzymanie krawędzi na twardym, zbitym śniegu.

.
POWERED BY STEEL - WARSTWY DOSZTYWNIAJĄCE NARTY

Dopełniając ideału prowadzenia, w celu osiągnięcia maksymalnej dynamiki jazdy, dla fantastycznego trzymania krawędzi, wysokiej precyzji sterowania w konstrukcji Racetigerów nie mogło zabraknąć technologii Powered by Steel.

To kolejne wzmocnienia narty warstwą stali umieszczoną w rdzeniu narty, która zapewnia narcie większą sprężystość i lepszą dynamikę jazdy. 

Konstrukcja gwarantujące optymalny Flex poprzeczny, doskonałą absorpcję drgań i stabilność na poziomie jaki spotkać można tylko w modelach zawodniczych.

Całe wnętrze narty Volkl Racetiger SRX  odznacza się doskonałym stosunkiem wagi do wytrzymałości.

.

TIP ROCKER - PROFIL NARTY Z 10% ROCKEREM

W kolekcji zimowej 2021, Volkl w swoich nartach gigantowych stawia na profil z rockerem.

Tip Rocker – Klasyczny 10% Rocker w części dziobowej narty sprawia, że łatwiej inicjują skręt, umożliwiając wybór bardziej agresywnej linii.

Na pozostałej długości narty - 90% Camber. Profil Camber daje bardzo dynamiczne odbicie dzięki wysokiej sprężystości, precyzyjne czucie podłoża oraz niesamowite trzymanie krawędzi na twardym śniegu.

Profil z rockerem na wysokości dziobów oraz z camberem w strefie pod wiązaniem, umożliwia dynamiczną jazdę przy pewnym stabilnym trzymaniu krawędzi, na zdecydowanie twardym i zbitym śniegu.

.

.

WIĄZANIA NARCIARSKIE MARKER VMOTION 11 z GRIP WALK

Narty Völkl Racetiger SRX zostały wyposażone w wiązania VMOTION3 11 z GRIP WALK z zakresem siły wypięcia DIN 3-11.

Wiązania montowane na płycie z manualną regulacją rozstawu, która umożliwia szybkie ustawienie do butów narciarskich w zakresie od 260 do 388 mm.

Wiązanie z technologią GRIP WALK kompatybilne z wszelkimi butami z flekami GRIP WALK i oczywiście ze standardowymi butami narciarskimi.

.

DOBÓR DŁUGOŚCI NART VOLKL RACETIGER SRX

Zalecamy dobór długości nart do czoła – EKSPERT (5-10 cm od wzrostu)

bądź do wysokości nosa – ZAAWANSOWANY NARCIARZ (wówczas od wzrostu narciarza odejmujemy ok. 10 cm).

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją doboru długości nart pod wskazanym linkiem:

.

JAK DOPASOWAĆ DŁUGOŚĆ NART DO WZROSTU?

.

PARAMETRY TALIOWANIA NARTY VOLKL RACETIGER SRX

Długość narty [cm]  153 158 163 168 173
Szerokość dziobu [mm] 122.0 122.0 122.0 122.0 122.0
Szerokość po butem [mm] 73.0 73.0 73.0 73.0 73.0
Szerokość tyłu narty [mm] 103.0 103.0 103.0 103.0 103.0
Długość narty [cm]  12,4 13,4 14,3 15,3 16,3

Dane techniczne

Sezon
2021/2022
Styl Jazdy
Race
Płeć
Unisex
DIN wiązań (skala siły wypięcia)
4 - 11
Rocker
TIP ROCKER
Wiązanie narciarskie w zestawie
MARKER VMOTION3 11 z GRIP WALK
Technologie
POWERED BY STEEL, TIP ROCKER
Jednostka
para
Zakres rozstawu wiązań (mm)
260 - 388 mm
Płyta pod wiązaniem
VMOTION3
Rdzeń narty
FULL SENSOR WOODCORE
Poziom zaawansowania narciarza
zaawansowany
ean13
821264713594
isbn
Narty Voelkl RACETIGER SRX 168 BLK/YELL VMOT3 120531+Marker VMOTION 11 GW BLACK 6662U1VA

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

NIEMIECKI PRODUCENT SPRZĘTU NARCIARSKIEGO VOLKL - NARTY / BUTY NARCIARSKIE / GOGLE / KASKI / AKCESORIA NARCIARSKIE / DESKI SNOWBOARDOWE

Völkl to niemiecka marka, znana przede wszystkim z produkcji sprzętu narciarskiego. Powstała w 1923 roku za sprawą Georga Völkla, który wraz z synem zajął się produkcją nart. Firma od początku była otwarta na zmiany i często wychodziła naprzód z innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak: skonstruowanie modelu Racetiger (w całości wykonanego z metalu), zastosowanie w konstrukcji nart włókien węglowych, utworzenie serii „P” – nart precyzyjnie dopasowanych do biomechaniki człowieka, czy wprowadzenie serii nart carvingowych. W 1997 roku marka Völkl rozpoczęła również sprzedaż swoich desek snowboardowych, a z czasem także ubrań i wiązań narciarskich Vmotion, które są zintegrowane z nartami. Liczne sukcesy firmy przyczyniły się do jej dużej popularności, także na arenie międzynarodowej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

VOLKL

Kije narciarskie Volkl Phantastick 2

199,00 zł 99,00 zł
  • Obniżka

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej