• Obniżka
  • Nowy
  • Oszczędź 1 200,00 zł
Narty slalomowe Völkl RACETIGER SC CARBON + Marker VMOTION1 11 z GRIP WALK  2021
Kod produktu: 916-00940

Narty slalomowe Völkl RACETIGER SC UVO CARBON + Marker VMOTION3 11 z GRIP WALK 2020

VÖLKL
3 199,00 zł
1 999,00 zł Oszczędź 1 200,00 zł
Długość (cm)
  • 160
Darmowy montaż wiązań
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Styl Jazdy: Race
Sezon: 2019/2020
Płeć: unisex
Wiązanie narciarskie w zestawie: MARKER VMOTION3 11 z GRIP WALK
Zakres rozstawu wiązań (mm): 260 - 388 mm
Płyta: VMOTION3
Technologie: POWERED BY CARBON, UVO 3D
DIN wiązań (skala siły wypięcia): 4 - 11
Rocker: TIP ROCKER
Rdzeń narty: FULL SENSOR WOODCORE
Poziom zaawansowania narciarza: zaawansowany
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

NARTY SLALOMOWE VOLKL RACETIGER SC UVO Z WIĄZANIAMI NARCIARSKIMI VMOTION3 11 z GRIP WALK Z SEZONU NARCIARSKIEGO 2020

Völkl Racetiger SC CARBON to narty o preferencji skrętu slalomowego z grupy RACE SC - Slalom Carver. Model SC CARBON to lżejszy brat bliźniak modelu RACETIGER SC przy którym zastosowano warstwy dosztywniające carbonowe. Zabieg ma na celu redukcję wagi z jednoczesnym utrzymaniem wysokiego poziomu sztywności i sprężystości narty RACE. Model SC Carbon t"łatwiejsza" alternatywa do wyższych modeli grupy (RACE SL). Ze względu na swoją konstrukcję są delikatnie mniej sztywne i w większym stopniu wybaczające błędy podczas jazdy. Racetiger‘y przeznaczone są do jazdy krótkimi, głębokimi slalomowymi łukami. Volkl Sdedykowany do jazdy na przygotowanych trasach narciarskich dla zaawansowanych bądź średnio zaawansowanych narciarzy podnoszących swoje umiejętności.

W sezonie narciarskim 2020Racetigery wzbogacone zostały w nowy, niezawodnie działającym w przestrzeni tłumikiem drgań montowanym na narcie - UVO 3D - Ultimate Vibration Object ze zdolnością do lepszej transmisji sił sterujących i selektywnego tłumienia drgań. Ich największe atuty to doskonałe trzymanie na krawędziach i stabilność. Narty prowadzą się jak po szynach i nic nie jest w stanie wytrącić ich z zadanego toru jazdy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą narty zjazdowych od VOLKL’A

.

KONSTRUKCJA Z RDZENIEM DREWNIANYM - FULL SENSOR WOODCORE

Narta Racetiger SC zbudowana jest w konstrukcji z rdzeniem drewnianym - Woodcore, umieszczony na pełnej powierzchni narty. 
Rdzeń drewniany działa jak "kręgosłup" narty i daje wspaniałe odczucie na śniegu. Odpowiada on za precyzyjny przekaz sił sterujących, zwiększa stabilność podczas agresywnej jazdy, a także zapewnia maksymalną kontrolę. Woodcore nadaje sztywność przekładającą się rewelacyjne trzymanie krawędzi na twardym, zbitym śniegu.

.
WARSTWY DOSZTYWNIAJĄCE NARTY - POWERED BY CARBON

To kolejne wzmocnienia narty warstwą CARBONU umieszczoną w rdzeniu narty, która zapewnia narcie większą sprężystość i lepszą dynamikę jazdy z jednoczesną redukcją wagi narty. 

Konstrukcja gwarantujące optymalny Flex poprzeczny, doskonałą absorpcję drgań i stabilność na poziomie jaki spotkać można tylko w modelach zawodniczych.

.

PROFIL NARTY Z 10% ROCKEREM – TIP ROCKER

W kolekcji zimowej 2020, Volkl w swoich nartach gigantowych stawia na profil z rockerem - Tip Rocker – Klasyczny 10% Rocker w części dziobowej narty sprawia, że łatwiej inicjują skręt,

umożliwiając wybór bardziej agresywnej linii.

Na pozostałej długości narty - 90% Camber. Profil Camber daje bardzo dynamiczne odbicie dzięki wysokiej sprężystości, precyzyjne czucie podłoża oraz niesamowite trzymanie krawędzi na twardym śniegu.

Profil z rockerem na wysokości dziobów oraz z camberem w strefie pod wiązaniem, umożliwia dynamiczną jazdę przy pewnym stabilnym trzymaniu krawędzi, na zdecydowanie twardym i zbitym śniegu.

.

.

SYSTEM TŁUMIENIA DRGAŃ - UVO 3D

W precyzji prowadzenia bardzo ważną rolę odgrywa technologia UVO – czyli Ultimate Vibration Object. Zadaniem tego systemu jest tłumienie drgań, dzięki czemu narty stają się stabilniejsze podczas dużych prędkości i można nimi łatwiej sterować. Wszystko za sprawą przemieszczającego się elementu (umieszczonego przy dziobach nart, gdzie są one najbardziej narażone na wibracje), który tłumi drgania wielokierunkowo:

1. poziome tłumienie – co daje zwiększenie docisku dzioba narty oraz szybszą i bardziej precyzyjną jazdę.

2. wzmocniony system pionowego tłumienia – znacznie zredukowane wibracje oraz nowy poziom niezawodności w czasie jazdy na krawędzi.

.

.

ŚLIZG NARTY – P-TEX 2100

Racetigery SC wyposażone zostały w technologię Volkla  zaczerpniętą prosto z Pucharu Świata - ślizg P-Tex 2100. Spiekany, wysoce molekularny polietylenowy ślizg o bardzo wysokiej gęstości. Oprócz doskonałej odporności na ścieranie i doskonałej absorpcji wosku P-Tex 2100 jest bardzo szybki i wykorzystywany wyłącznie w najwyższej linii nart race marki Volkl . Materiał został uaktualniony ze specjalnymi dodatkami, aby uczynić go termicznie oraz elektro-przewodzącym by dowieść swoich walorów jako ślizg o najwyższych właściwościach poślizgu i maksymalnej prędkości w wyścigach.

Pamiętaj, aby solidnie serwisować swój sprzęt, aby przedłużyć jego żywotność. Sprawdź nasz poradnik:

JAK PRZECHOWYWAĆ NARTY PO SEZONIE?

.

3D GLASS - WŁÓKNO SZKLANE W NARTACH RACETIGER SC CARBON

Włókno szklane w nartach Racetiger SL zapewnia odpowiedni balans pomiędzy sprężystością a sztywnością.

Zupełnie nowym rozwiązaniem jest 3D.Glass -technologiczne rozwiązanie, w którym warstwa laminatu z włókna szklanego zawarta w rdzeniu ułożona jest w formie trójwymiarowej ramy. Dzięki temu rozwiązaniu parametry nart ulegają

poprawie, zwiększa się ich sztywność poprzeczna i wzdłużna. W ten sposób osiągnięto jeszcze lepszy transfer energii i trzymanie krawędzi.

.

.

WIĄZANIA NARCIARSKIE MARKER VMOTION3 11 z GRIP WALK

Narty Völkl Racetiger SC UVO zostały wyposażone w wiązania MARKER VMOTION3 11 z zakresem siły wypięcia DIN 3-11. Wiązania montowane na płycie z manualną regulacją rozstawu za pomocą śruby, która umożliwia szybkie ustawienie do butów narciarskich w zakresie od 260 do 388 mm.

Wiązanie z technologią GRIP WALK kompatybilne z wszelkimi butami z flekami GRIP WALK i oczywiście ze standardowymi butami narciarskimi.

.

DOBÓR DŁUGOŚCI NART VOLKL RACETIGER SC CARBON

Zalecamy dobór długości nart do czoła – EKSPERT (5-10 cm od wzrostu)

bądź do wysokości oczu-nosa – ZAAWANSOWANY NARCIARZ (wówczas od wzrostu narciarza odejmujemy ok. 10- 15 cm).

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją doboru długości nart pod wskazanym linkiem:

.

JAK DOPASOWAĆ DŁUGOŚĆ NART DO WZROSTU?

.

PARAMETRY TALIOWANIA NARTY VOLKL RACETIGER SC

OBEJRZYJ JAK DZIAŁA TECHNOLOGIA 3D GLASS

Długość narty [cm]  150 155 160 165
Szerokość dziobu [mm] 123.0 123.0 123.0 123.0
Szerokość po butem [mm] 70.0 70.0 70.0 70.0
Szerokość tyłu narty [mm] 103.0 103.0 103.0 103.0
Długość narty [cm]  10.5 11.3 12.1 13.0

Dane techniczne

Sezon
2019/2020
Styl Jazdy
Race
Płeć
unisex
DIN wiązań (skala siły wypięcia)
4 - 11
Rocker
TIP ROCKER
Wiązanie narciarskie w zestawie
MARKER VMOTION3 11 z GRIP WALK
Technologie
POWERED BY CARBON, UVO 3D
Jednostka
para
Zakres rozstawu wiązań (mm)
260 - 388 mm
Płyta
VMOTION3
Rdzeń narty
FULL SENSOR WOODCORE
Poziom zaawansowania narciarza
zaawansowany
ean13
821264678480
isbn
Narty Voelkl RACETIGER SC 160 CARBON VMOTION3 119081+Marker VMOTION 11 GW BLACK 6662U1VA

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Völkl to niemiecka marka, znana przede wszystkim z produkcji sprzętu narciarskiego. Powstała w 1923 roku za sprawą Georga Völkla, który wraz z synem zajął się produkcją nart. Firma od początku była otwarta na zmiany i często wychodziła naprzód z innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak: skonstruowanie modelu Renntiger (w całości wykonanego z metalu), zastosowanie w konstrukcji nart włókien węglowych, utworzenie serii „P” – nart precyzyjnie dopasowanych do biomechaniki człowieka, czy wprowadzenie serii nart carvingowych. W 1997 roku marka Völkl rozpoczęła również sprzedaż swoich desek snowboardowych, a z czasem także ubrań i wiązań narciarskich Motion, które są zintegrowane z nartami. Liczne sukcesy firmy przyczyniły się do jej dużej popularności, także na arenie międzynarodowej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej