• Obniżka
  • Nowy
  • Oszczędź 1 250,00 zł
Narty slalomowe Volkl RACETIGER SL UVO + wiązanie MARKER RMOTION2 12 z GRIP WALK  2021
Kod produktu: 916-01232

Narty slalomowe VOLKL RACETIGER SL UVO + wiązanie MARKER RMOTION2 12 z GRIP WALK 2022

VOLKL
3 999,00 zł
2 749,00 zł Oszczędź 1 250,00 zł
Długość (cm)
  • 150
  • 155
  • 160
  • 165
  • 170
Darmowy montaż wiązań
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Styl Jazdy: Race
Sezon: 2021/2022
Płeć: Unisex
Wiązanie narciarskie w zestawie: MARKER RMOTION2 12 z GRIP WALK
Zakres rozstawu wiązań (mm): 260 - 360 mm
Płyta pod wiązaniem: TAK - RMOTION RACE PLATE
Technologie: UVO 3D, 3D GLASS, POWERED BY TITANIUM
DIN wiązań (skala siły wypięcia): 4 - 12
Rocker: TIP ROCKER
Rdzeń narty: SPEEDWALL MULTI LAYER WOODCORE - RDZEŃ DREWNIANY
Poziom zaawansowania narciarza: zaawansowany
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

NARTY SLALOMOWE VOLKL RACETIGER SL UVO Z WIĄZANIAMI NARCIARSKIMI RMOTION2 12 z GRIP WALK Z SEZONU NARCIARSKIEGO 2022

Z przyjemnością przedstawiamy Wam najlepsze narty slalomowe w historii Völkla! Slalomki o najwyższych osiągach i możliwościach maksymalnych na stoku. 

Ich innowacyjność i nowoczesny design wzbudzają ogromne zainteresowanie zaawansowanych narciarzy, żądnych wysokich prędkości i dynamiki skrętu.

Narty Racetiger SL UVO to najwyższy model kolekcji slalomowej na sezon 2022 z grupy Race i zwycięzca austriackiego World Ski Test. Racetiger’y zadedykowane są zaawansowanym narciarzom, którzy preferują jazdę krótkim i głębokim ciętym skrętem slalomowym. Dzięki małemu promieniowi skrętu (12.6  przy długości 165m) narty umożliwiają jazdę na pełnej krawędzi już przy umiarkowanej prędkości przy bardzo dynamicznej zmianie krawędzi.

.

Sprawdź narty RACETIGER SL UVO 2021 W żółtej KOLORYSTYCE oraz naszą pełną ofertę nart VOLKL

.

SYSTEM TŁUMIENIA DRGAŃ - UVO 3D

W precyzji prowadzenia bardzo ważną rolę odgrywa technologia UVO – czyli Ultimate Vibration Object

Zadaniem tego systemu jest tłumienie drgań, dzięki czemu narty stają się stabilniejsze podczas dużych prędkości i można nimi łatwiej sterować. Wszystko za sprawą przemieszczającego się elementu (umieszczonego przy dziobach nart, gdzie są one najbardziej narażone na wibracje), który tłumi drgania wielokierunkowo:

1. poziome tłumienie – co daje zwiększenie docisku dzioba narty oraz szybszą i bardziej precyzyjną jazdę.

2. wzmocniony system pionowego tłumienia – znacznie zredukowane wibracje oraz nowy poziom niezawodności w czasie jazdy na krawędzi.

.

SPRAWDŹ JAK DZIAŁA SYSTEM UVO 3D - FILM PONIŻEJ

.

KONSTRUKCJA Z RDZENIEM DREWNIANYM - SPEEDWALL MULTI LAYER WOODCORE OD VOLKL’a

Narty slalomowe Racetiger SL zostały wykonane w oparciu o konstrukcję Sandwitch’ową - nowoczesna konstrukcja z pionowo laminowanym drewnianym rdzeniem od góry oraz dołu ściśnięte tytanowymi warstwami dosztywniającymi.

Tego typu ułożenie poszczególnych warstw gwarantuje większą kontrolę i precyzyjniejszy przekaz sił sterujących nadając narcie wyścigowego charakteru.

Ze względu na większe obciążenia, speedwall wspierany jest ”wewnętrznym sidewallem”, wykonanym z twardszego drewna. Dzięki temu, odciążoną, środkową część rdzenia można było wykonać z lżejszego drewna, zmniejszając tym samym wagę narty. Odpowiada on za precyzyjny przekaz sił sterujących, zwiększa stabilność podczas agresywnej jazdy, a także zapewnia maksymalną kontrolę.

.

.

3D GLASS - WŁÓKNO SZKLANE W NARTACH RACETIGER SL UVO

Włókno szklane w nartach Racetiger SL zapewnia odpowiedni balans pomiędzy sprężystością a sztywnością.

Zupełnie nowym rozwiązaniem jest 3D.Glass -technologiczne rozwiązanie, w którym warstwa laminatu z włókna szklanego zawarta w rdzeniu ułożona jest w formie trójwymiarowej ramy. Dzięki temu rozwiązaniu parametry nart ulegają

poprawie, zwiększa się ich sztywność poprzeczna i wzdłużna. W ten sposób osiągnięto jeszcze lepszy transfer energii i trzymanie krawędzi.

.

.

POWERED BY TITANIUM -  TYTANOWE WARSTWY DOSZTYWNIAJĄCE NARTY RACETIGER

Dopełniając ideału prowadzenia, w celu osiągnięcia maksymalnej dynamiki jazdy,

Dla fantastycznego trzymania krawędzi, wysokiej precyzji sterowania w konstrukcji Racetigerów nie mogło zabraknąć technologii Powered by Titanium.

To kolejne wzmocnienia narty dwiema dodatkowymi warstwami tytanu umieszczonymi powyżej i poniżej drewnianego rdzenia.

Konstrukcja gwarantujące optymalny Flex poprzeczny, doskonałą absorpcję drgań i stabilność na poziomie jaki spotkać można tylko w modelach zawodniczych.

Całe wnętrze narty odznacza się doskonałym stosunkiem wagi do wytrzymałości.

.

PROFIL NARTY Z 10% ROCKEREM – TIP ROCKER

W kolekcji zimowej 2021, Volkl w swoich nartach slalomowych stawia na profil z rockerem - Tip Rocker – Klasyczny 10% Rocker w części dziobowej narty sprawia, że łatwiej inicjują skręt, umożliwiając wybór bardziej agresywnej linii.

Na pozostałej długości narty - 90% Camber. Profil Camber daje bardzo dynamiczne odbicie dzięki wysokiej sprężystości, precyzyjne czucie podłoża oraz niesamowite trzymanie krawędzi na twardym śniegu.

Profil z rockerem na wysokości dziobów oraz z camberem w strefie pod wiązaniem, umożliwia dynamiczną jazdę przy pewnym stabilnym trzymaniu krawędzi, na zdecydowanie twardym i zbitym śniegu.

.

.

ŚLIZG NARTY – P-TEX 4504

Racetigery SL wyposażone zostały w technologię Volkla  zaczerpniętą prosto z Pucharu Świata - ślizg P-Tex 4504. Spiekany, wysoce molekularny polietylenowy ślizg o bardzo wysokiej gęstości. Oprócz doskonałej odporności na ścieranie i doskonałej absorpcji wosku P-Tex 4504 jest bardzo szybki i wykorzystywany wyłącznie w najwyższej linii nart race marki Volkl . Materiał został uaktualniony ze specjalnymi dodatkami, aby uczynić go termicznie oraz elektro-przewodzącym by dowieść swoich walorów jako ślizg o najwyższych właściwościach poślizgu i maksymalnej prędkości w wyścigach.

Sprawdź nasz poradnik: JAK PRZECHOWYWAĆ NARTY PO SEZONIE?

.

WIĄZANIA NARCIARSKIE MARKER RMOTION2 12.0 RACE

Narty Völkl Racetiger SL UVO zostały wyposażone w wiązania MARKER RMOTION2 12.0 RACE z zakresem siły wypięcia Din 4-12.

Wiązania montowane na dodatkowej płycie z manualną regulacją rozstawu za pomocą śruby, która umożliwia szybkie ustawienie do butów narciarskich w zakresie od 260 do 388 mm.

Wiązanie z technologią GRIP WALK kompatybilne z wszelkimi butami z flekami GRIP WALK i oczywiście ze standardowymi butami narciarskimi.

.

DOBÓR DŁUGOŚCI NART VOLKL RACETIGER SL

Zalecamy dobór długości nart do wzrostu – EKSPERT (10 cm od wzrostu) / FIS157 cm dla kobiet; FIS -> 165 cm dla mężczyzn

bądź do wysokości czoła – ZAAWANSOWANY NARCIARZ (wówczas od wzrostu narciarza odejmujemy ok. 10-15 cm).

.

PARAMETRY TALIOWANIA NARTY VOLKL RACETIGER SL

OBEJRZYJ JAK DZIAŁA TECHNOLOGIA 3D GLASS 

Długość narty [cm]  150 155 160 165
Szerokość dziobu [mm] 127.0 127.0 127.0 127.0
Szerokość po butem [mm] 68.0 68.0 68.0 68.0
Szerokość tyłu narty [mm] 103.0 103.0 103.0 103.0
Promień skrętu [m]  10.2 11.0 11.8 12.6

Dane techniczne

Sezon
2021/2022
Styl Jazdy
Race
Płeć
Unisex
DIN wiązań (skala siły wypięcia)
4 - 12
Rocker
TIP ROCKER
Wiązanie narciarskie w zestawie
MARKER RMOTION2 12 z GRIP WALK
Technologie
UVO 3D, 3D GLASS, POWERED BY TITANIUM
Jednostka
para
Zakres rozstawu wiązań (mm)
260 - 360 mm
Płyta pod wiązaniem
TAK - RMOTION RACE PLATE
Rdzeń narty
SPEEDWALL MULTI LAYER WOODCORE - RDZEŃ DREWNIANY
Poziom zaawansowania narciarza
zaawansowany
ean13
821264713303
isbn
NARTY VOLKL RACETIGER SL BLACK RMOTION 150 120521+Marker RMOTION2 12 GW BLACK 6877T1VB

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

NIEMIECKI PRODUCENT SPRZĘTU NARCIARSKIEGO VOLKL - NARTY / BUTY NARCIARSKIE / GOGLE / KASKI / AKCESORIA NARCIARSKIE / DESKI SNOWBOARDOWE

Völkl to niemiecka marka, znana przede wszystkim z produkcji sprzętu narciarskiego. Powstała w 1923 roku za sprawą Georga Völkla, który wraz z synem zajął się produkcją nart. Firma od początku była otwarta na zmiany i często wychodziła naprzód z innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak: skonstruowanie modelu Racetiger (w całości wykonanego z metalu), zastosowanie w konstrukcji nart włókien węglowych, utworzenie serii „P” – nart precyzyjnie dopasowanych do biomechaniki człowieka, czy wprowadzenie serii nart carvingowych. W 1997 roku marka Völkl rozpoczęła również sprzedaż swoich desek snowboardowych, a z czasem także ubrań i wiązań narciarskich Vmotion, które są zintegrowane z nartami. Liczne sukcesy firmy przyczyniły się do jej dużej popularności, także na arenie międzynarodowej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej